شنبه 16 اسفند 1399 - 15:42
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم جشن عيد غدير در پارسيان

به مناسبت دهه ولايت و عيد فرخنده غدير مراسم جشني همراه با برنامه هاي شاد و متنوع در پارسيان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، سيد نعمت الله زندوي کمک کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي ، چهارشنبه 1 آبان ماه با اعلام اين خبر گفت : به مناسبت دهه ولايت و عيد فرخنده غديرخم جشن با شکوهي با حضور عاشقان و ارادتمندان به ولايت و امامت در حسينيه حضرت ابوالفضل (ع) احشام برگزار شد.

در اين مراسم پس از تلاوت آيات نوراني وحي ، حجت الاسلام هادي ميرزايي امام جمعه شهرستان ضمن تبريك اين عيد بزرگ پيرامون غدير و ولايت مطالبي بيان كرد و گفت : واقعه غدير حادثه اى تاريخى نيست كه در كنار ديگر وقايع بدان نگريسته شود غدير تنها نام يك سرزمين نيست يك تفكر است ، نشانه و رمزى است كه از تداوم خط نبوّت حكايت مى كند غدير نقطه وصل رسالت و امامت است و بايد شكر گزار بود كه خداوند چنين نعمت بزرگي به ما عنايت كرده است.

در ادامه آيت الله احمد بهشتي عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: مکتب و مذهب حقه شيعه نداي رسول مکرم اسلام حضرت محمد (ص) را در معرفي حضرت علي (ع) به عنوان افضل، اکمل و اعلم امت ، لبيک گفته است و خود را ملزم به تعظيم و تکريم علي (ع) مي داند.

وي گفت: حضرت علي (ع) مصداق آيات زيادي از قرآن شريف مي باشد اما مهمترين آيه درباره آن حضرت که از همه گوياتر و شفاف تر شخصيت برجسته حضرت علي (ع) را تبيين مي کند آيه : قل کفي با الله شهيدا بيني وبينکم و من عنده علم الکتاب است.

در پايان اين مراسم مداحان اهل بيت عصمت و طهارت به مديحه سرايي پرداختند و از حضار پذيرايي به عمل آمد.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 19:59
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری