يكشنبه 17 اسفند 1399 - 18:44
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري گفتمان ديني با موضوع غدير در جاسک

به همت اداره تبليغات اسلامي جاسک، جلسه گفتمان ديني با حضور معلمان و دانش آموزان در مدرسه فاطمه زهرا اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، حجت الاسلام جليل درويشي، رئيس ادار تبليغات اسلامي جاسک سه شنبه 30مهرماه 92 در جمع معلمان و دانش آموزان دبيرستان فاطمه زهرا (س) ضمن تبريك دهه ولايت و امامت، پيرامون مسئله غدير، طي سخناني گفت: غدير حادثه اي نيست که در يک زمان خاص اتفاق افتاده باشد بلکه يادآور حادثه اي عظيم است که رسول اعظم (ص) از طرف خداوند مامور به انجام آن شد ،حادثه اي که ادامه رسالت را به دوش امامت گذاشت تا اهداف انبياء به منصه ظهور برسد و چهره شياطين سياه شود.

وي در ادامه ،غدير را کامل کننده رسالت پيامبران دانست و تصريح کرد: غدير طبق کلام نوراني رسول گرامي اسلام(ص) بهترين و برجسته ترين ايام هست که در آن بخاطر معرفي امام مسلمين نعمت الهي تمام و دين کامل شد.

رئيس ادار تبليغات اسلامي جاسک افزود:اگرچه اين واقعه بزرگ دستخوش تحولات کوردلان قرار گرفت اما نه تنها به باده فراموشي سپرده نشد بلکه روز به روز چهره واقعي آن براي جامعه بشري و مسلمين روشن تر شد.

حجت الاسلام درويشي در پايان گفت: امروزه انديشمندان زيادي در جهان غير اسلام درباره غدير قلم فرسايي کرده تا هويت واقعي برايشان روشن شود اما ما مسلمانان خيلي عقب هستيم و نه تنها غدير را بطور کامل نشناخته و درک نکرديم بلکه شبه افکني نيز مي کنيم و اميدواريم با شناخت کامل سنت و سيره حضرت رسول(ص) به سعادت دنيا و آخرت برسيم.

گفتني است در پايان اين گفتمان استاد درويشي به پرسش هاي دانش آموزان پاسخ داد.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 19:59
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری