دوشنبه 18 اسفند 1399 - 12:15
پربازديدترين اخبار از استان
خوزستان
  • هيچ خبري موجود نيست

گردهمايي مبلغين و مبلغات بومي خرمشهر

رئيس اداره تبليغات اسلامي خرمشهر از برگزاري گردهمايي مبلغين و مبلغات بومي اين شهرستان در آستانه ماه محرم و عيد سعيد غدير خم خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خوزستان، حجت‌الاسلام عادل رويوران، رئيس اداره تبليغات اسلامي خرمشهر با اعلام اين خبر گفت: همه ساله گردهمايي بزرگ مبلغين و مبلغات بومي اين شهرستان در آستانه ماه محرم به‌منظور هماهنگي و آمادگي براي اجراي برنامه‌ها و مراسم سوگواري برگزار مي‌شود که امسال اين همايش با عيدالله الاکبر عيد سعيد غدير خم تقارن دارد.

وي افزود: اين مراسم با تلاوت آياتي چند از کلام الله مجيد توسط يکي از روحانيون آغاز شد و سپس مداح اهل‌بيت عصمت و طهارت(ع) حاج ملا صاحب آهنگ با مديحه سرايي در وصف عظمت علي(ع) و حادثه غدير خم فضاي مجلس را عطر آگين کرد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي خرمشهر در بخش ديگري از سخنان خود در اين گردهمايي اظهار کرد: ما بايد مباحث حوزوي را که محتوا دارد ولي عايق و قالب ندارد را قالب دار کنيم و براي ارائه در اختيار ديگران قرار دهيم.

وي با اشاره به قدرت زبان و استفاده از گويايي بيان کرد ارتباطات قدرت آورند و بايد از اين ظرفيت بالاي ارتباطي حوزه با باز گذاشتن درهاي خانه هايمان به روي مردم از اين خصوصيت ويژه روحانيت استفاده بهينه کنيم. وي تصريح کرد: حجت‌الاسلام موسوي فرد امام جمعه خرمشهر نيز طي بياناتي ضمن تشکر از اداره تبليغات اسلامي خرمشهر از برپايي اين همايش‌ها راز ماندگاري مکتب تشيع را از اول تاکنون حفظ محوريت امامت و ولايت، پيروي از مکتب امام حسين(ع) و اعتقادو انتظار مهدويت برشمرد.

گفتني است، اين گردهمايي 1 آبان 92 در سالن اجتماعات اداره تبليغات اسلامي خرمشهر برگزار شد.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 19:56
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری