يكشنبه 17 اسفند 1399 - 18:36
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

نقش روحانيت در روند حركت‌هاي اسلامي در طول تاريخ بي‌نظير است

فرماندار قشم در مراسم تجليل از سادات که به همت تبليغات اسلامي برگزار شد نقش علما و روحانيان در روند شكل‌گيري حركت‌هاي اسلامي و مبارزه در برابر فتنه‌گري‌هاي دشمن در طول تاريخ معاصر را نقشي بي‌نظير و بسيار مهم خواند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، مسعود سالاري در مراسم تجليل از سادات روستاي گياهدان از توابع بخش مركزي قشم اظهار كرد: حفظ وحدت و يكپارچگي بين مسلمانان عامل اصلي پيروزي اسلام و به زانو در آوردن دشمنان است.

وي بيان كرد: ترفندهاي دشمنان براي ضربه‌زدن به اسلام با وحدت مسلمانان شكست خورده است و ملت‌هاي مسلمان براي مقابله با اين توطئه‌ها همواره محكم و استوار در صحنه خواهند ايستاد.

فرماندار قشم يادآور شد: نقش علما و روحانيان در روند شكل‌گيري حركت‌هاي اسلامي و مبارزه در برابر فتنه‌گري‌هاي دشمن در طول تاريخ معاصر بسيار مهم بوده است.

سالاري در ادامه سخنان خود با تأكيد بر اين‌كه نقش علما و روحانيت بسيار اساسي است، افزود: در فرهنگ ديني و قرآني ما علما امتداد انبيا و اولياي خداوند هستند كه در جاي‌جاي قرآن كريم به نقش آن‌ها تأكيد شده است.

وي با اشاره به اينكه كشورهاي غربي بايد بدانند مردم ايران با وجود رهبري فرزانه از حيله‌هاي آن‌ها آگاه هستند و حربه‌هاي آن‌ها را خنثي مي‌كنند، تصريح كرد: هدف دشمنان ايجاد تفرقه ميان مسلمانان به‌منظور ريشه‌كن كردن پايه‌هاي اسلام است و براي دستيابي به اين هدف دست به هر توطئه‌اي مي‌زنند.

فرماندار قشم در پايان وجود شبكه‌هاي ماهواره‌اي را يكي از حربه‌هاي دشمنان دانست و خاطرنشان کرد: غربي‌ها با روي كار آوردن شبكه‌هاي ماهواره‌اي به‌دنبال منحرف كردن ذهن جوانان هستند.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 19:54
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری