چهارشنبه 2 بهمن 1398 - 5:51
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

پيام غدير دربرگيرنده توحيد، نبوت و امامت است

رئيس ستاد غدير شهرستان سريک در نشست ستاد هماهنگي بازسازي واقعه غدير گفت: پيام غدير دربرگيرنده توحيد، نبوت و امامت است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسيلامي هرمزگان، علي تركماني، سه شنبه 30 مهر 92 در نشست فوق گفت: پيام و خطبه‌ غدير براي ما به‌روشني تبيين نشده است، بسياري از ما از غدير تنها «مَن كُنتُ مَولاهُ فَهذا عَليٌ مولاه» را در خاطر داريم درحالي‌كه اگر خطبه غدير را از ابتدا تا آخر بخوانيم، درس‌هاي زيادي از توحيد، نبوت، امامت و فضايل و جايگاه امام علي(ع) در آن خواهيم ديد.

وي در ادامه با بيان اينكه مهم‌ترين فلسفه تجمع در غدير خم، مسئله مهم اعلام ولايت علي(ع) بوده، بيان كرد: مفهوم واقعي غدير اين است كه سياست به همه مربوط است و در هر عصرى بايد حكومتى با سياست باشد.

بخشدار بماني و رئيس ستاد غدير شهرستان سيريك تصريح كرد: سياست بايد عادلانه باشد، به گونه‌اي كه راه براى صاحبان افكار باز باشد، يعنى افكارشان را با دلگرمى و با آرامش ارائه دهند و بتوان به واسطه آن اقامه نماز، اقامه صوم، اقامه حج و اقامه همه معارف را انجام داد.

تركماني اظهار كرد: عيد غدير بزرگ‌ترين عيد ماست و در روز عيد غدير حضرت محمد(ص) خاتم پيغمبران، جانشين خود را انتخاب كرد و از همين جاست كه غدير خم را«عيد الله اكبر» يعني عيد بزرگ خداوند و روزي مهم‌تر از غدير خم در تاريخ ثبت نشده كه امري بزرگتر از ولايت در عالم وجود داشته باشد.

وي در ادامه با اشاره به اينكه روز عيد غدير روزى است كه پيغمبر اكرم(ص) وظيفه حكومت را معين فرمود و الگوى حكومت اسلامى را تا آخر تعيين فرمودند، گفت: روايت غدير از مشهورترين و محكم‌ترين احاديث در اثبات حقانيت رهبري امام علي(ع) چه شيعه و چه سني بر جامعه اسلامي انكارناپذير است.

اين مسئول در سيريك افزود: در اين كه پيامبر عظيم‌الشأن در بازگشت از حج‌الوداع در محلي به نام جحفه و در مكاني به نام غدير خم مردم را جمع و خطبه غدير را خواند، ميان شيعه و ديگر مذاهب اسلامي اختلافي نيست و در اين كه پيامبر اكرم(ص) در اين روز حضرت علي(ع) را جانشين خويش معرفي كردند اختلافي وجود ندارد.

رئيس ستاد غدير شهرستان سيريك در بخش ديگري از سخنان خود گفت: بازسازي واقعه غدير در عصر روز عيد سعيد غدير خم در ساحل بندر كوهستك شهرستان سيريك با شركت آحاد مردم، اعم از شيعه و سني و مسئولين استاني و شهرستان برگزار مي‌شود.

وي هدف از بازسازي واقعه غدير را تبيين جايگاه و اهميت غير و همچنين مفهوم حقيقي آن در شهرستان سيريك برشمرد و افزود: سومين سال مراسم بازسازي واقعه غدير همراه با مراسم جشن ولايت و امامت و با اجراي برنامه‌هاي متنوع فرهنگي و هنري در ساحل بندر كوهستك و در كنار آب‌هاي نيلگون خليج‌فارس با الگو گرفتن از راهنمايي‌هاي دفاتر مراجع عظما قم برگزار خواهد شد.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 19:53
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری