دوشنبه 18 اسفند 1399 - 14:6
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

آغاز ثبت نام مسابقه بزرگ تفسير

مدير امور ارتباطات سازمان دارالقرآن الكريم از آغاز ثبت نام ششمين دوره مسابقه بزرگ تفسير در دو رشته تفسير يك جزء و تفسير سه جزء از قرآن كريم از امروز چهارشنبه 1 آبان‌ماه خبر داد.

به‌گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، جواد تجليان اظهار كرد: ثبت نام ششمين دوره مسابقات تفسير «نورالهدي» كه در راستاي تحقق مطالبات مقام معظم رهبري مبني بر درك مفاهيم عميق قرآن كريم و با هدف انس و تدبر عموم مردم با قرآن كريم است، به همت سازمان دارالقرآن‌ آغاز شد.

مدير امور ارتباطات سازمان دارالقرآن در ادامه عنوان كرد: ثبت نام ششمين دوره مسابقه تفسير «نورالهدي» همزمان با عيد سعيد غدير خم در دو رشته تفسير يك جزء و تفسير سه جزء از قرآن كريم اعلام خواهد شد و شركت در اين مسابقه براي عموم آزاد است.

وي در ادامه با بيان اينكه ثبت نام در ششمين دوره مسابقه تفسير «نورالهدي» از چهارشنبه اول آبان‌ماه به صورت سراسري آغاز شده است، اظهار كرد: ثبت نام در اين دوره از مسابقات از طريق سايت تلاوت سازمان دارالقرآن‌الكريم امكان‌پذير خواهد بود و شركت‌كنندگان در اين دوره از مسابقات براي رقابت در رشته تفسير يك جزء بايد به تفسير جزء 18 قرآن مسلط باشند و علاقه‌مندان براي رقابت در رشته تفسير سه جزء نيز بايد به اجزاء 18، 19 و 20 تسلط داشته باشند.

تجليان يادآور شد: براي اين دوره از مسابقات تفسير «نورالهدي»، تفسير نمونه تاليف آيت‌الله مكارم شيرازي در نظر گرفته شده و بر اين اساس، شركت‌كنندگاني كه 70 درصد از نمره آزمون را در رشته‌هاي مورد نظر كسب كنند، گواهينامه آشنايي با تفسير اجزاي مورد نظر را از سوي سازمان دارالقرآن‌الكريم دريافت مي‌كنند.

وي با يادآوري اينكه ثبت نام در ششمين دوره مسابقات تفسير «نورالهدي» تا پايان آبان‌ماه ادامه خواهد داشت، افزود: با پايان يافتن مهلت ثبت نام در اين دوره از مسابقات، شركت‌كنندگان خود را براي رقابت‌هايي نهايي اين مسابقات كه همزمان با دهه اول بهمن‌ماه در حوزه‌هاي شهرستاني به صورت همزمان برگزار خواهد شد، آماده مي‌كنند و در آزموني كه دربرگيرنده پرسش‌هاي چهارگزينه‌اي است، شركت مي‌كنند.

مدير امور ارتباطات سازمان دارالقرآن در ادامه اين بخش از سخنان خود به جوايز در نظر گرفته شده براي ششمين دوره مسابقات تفسير «نورالهدي» اشاره كرد و گفت: كمك هزينه سفر به عمره مفرده، عتبات عاليات و مشهد مقدس از جمله جوايزي هستند كه براي اين دوره از مسابقات در نظر گرفته شده است.

گفتني است، ششمين دوره مسابقات تفسير «نورالهدي» به همت سازمان دارالقرآن‌الكريم و با مشاركت ادارات كل تبليغات اسلامي استان‌ها برگزار خواهد شد.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 19:52
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری