يكشنبه 6 مهر 1399 - 11:21
پربازديدترين اخبار از استان
فارس
  • هيچ خبري موجود نيست

سخنراني روحاني اعزامي هفته ولايت در مدرسه علميه فاطميه خواهران شهرستان ارسنجان

با هماهنگي اداره تبليغات اسلامي روحاني اعزامي هفته ولايت در مدرسه علميه فاطميه خواهران حضور يافت و مطالبي در باب غدير ايراد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي فارس ،با هماهنگي اداره تبليغات اسلامي حجت الاسلام اصغر جدايي روحاني اعزامي هفته ولايت در مدرسه علميه فاطميه خواهران شهرستان ارسنجان در خصوص هفته ولايت مطالبي را ايراد کرد.

وي اظهار داشت: با عنايت به اينکه روايات متعددي در خصوص غدير وجود دارد و قرآن کريم نيز از روز غدير به عنوان روز اتمام نعمت ياد کرده است بر مي آيد که مسئله ولايت روح و جان پيکره دين اسلام است که در پرتو آن اسلامي ناب و پويا و آييني کامل و متعالي خواهيم داشت و تمامي دستورات و احکام الهي به برکت اين اصل بنيادين است که قوام و دوام مي يابد.

وي بيان داشت: بنا به فرموده امام محمد باقر (ع) اسلام بر پنج چيز بنا نهاده شده است :نماز ، زکات ، روزه ، حج و ولايت و به هيچ چيز مانند ولايت ندا داده نشده است .

حجت الاسلام جدايي خاطرنشان کرد: ولايت در ميان ارکان دين نقش کليدي دارد و نماز و زکات و روزه و حج بدون ولايت ارزشي ندارد چون روح و جان اسلام ولايت است و اسلام بدون ولايت جسم بدون روح است و جسم بدون روح يعني جسم مرده و بي خاصيت.

در ادامه خواهران طلبه سوالات خود را مطرح کردند و حجت الاسلام جدايي به سوالات آنان پاسخ گفت.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 19:47
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری