پنجشنبه 14 اسفند 1399 - 6:6
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري جلسه هماهنگي برنامه هاي عيد غدير در شهرستان گرمي

جلسه هماهنگي برنامه هاي عيد غدير در شهرستان گرمي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، در اين جلسه حجت الاسلام سيد جعفر موسوي رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان گرمي در سخناني با تاکيد بر تبيين واقعه تاريخي غدير خم افزود‌: مسئله ولايت و امامت از مباحث اساسي دين مبين اسلام مي باشد، که در قرآن کريم نيز از آن به عنوان روز اکمال دين و اتمام نعمت تعبير شده است.

وي در ادامه با اشاره به اهميت گراميداشت عيد سعيد غدير خم گفت: عيد غدير خم، عيد مستضعفان است که بعد از پيامبر اکرم (ص) به سرچشمه سرشار عدالت علوي چشم دوخته اند و عيد سعيد غدير خم، تداوم عيد سعيد مبعث است، چرا که بر مبناي خطبه پيامبر اکرم (ص) در حجه الوداع ، امامت حضرت علي (ع) در ادامه رسالت حضرت محمد (ص) مي باشد.

وي در ادامه با بيان برنامه هاي اداره تبليغات اسلامي در ايام مبارک عيد غدير خم، تعامل و همفکري ادارات و نهادهاي ذيربط را در برگزاري باشکوه اين ايام بسيار مهم و ضروري دانسته و خاطر نشان کرد: بر اساس هماهنگي هاي صورت گرفته، در روز عيد سعيد غدير خم برنامه هاي متنوعي با حضور روحانيون مستقر و طرح هجرت در بخشها و روستاهاي تابعه برگزار خواهد شد.

گفتني است بعد از بررسي برنامه ها و پيشنهادات اعضاي شوراي هيئات مذهبي، مقرر شد مراسم جشن عيد سعيد غدير خم ، روز پنجشنبه 2 آبان در مسجد جامع گرمي برگزار گردد.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 19:42
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری