شنبه 16 اسفند 1399 - 2:2
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

تشکيل جلسه هماهنگي مراسم طشت گذاري ماه محرم در تالش

با حضور حجت الاسلام عباس صباحي ، رئيس اداره تبليغات اسلامي تالش جلسه هماهنگي مراسم طشت گذاري ويژه ماه محرم در اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي گيلان، رئيس اداره تبليغات اسلامي تالش در اين جلسه طي سخناني گفت: واقعه کربلا و بسته شدن فرات به روي امام حسين (ع) و يارانشان و ايثارگري هاي سقاي کربلا (حضرت ابوالفضل (ع)) براي رسانيدن آب به تشنگان و حماسه آفريني آناني که با لباني تشنه، شهد شهادت را نوشيدند به يقين، قداست و جايگاه والاي آب را در فرهنگ شيعيان به خصوص ايرانيان که از ديرباز نيز از جايگاه خاص و معنوي برخوردار بوده، عمق و وسعت بسياري بخشيده است، تا بدان حد که انعکاس اين امر را در جاي جاي فرهنگ مردم و به خصوص در شکل گيري آداب و رسوم و آئين ها شاهد هستيم.

حجت الاسلام عباس صباحي با اشاره به اينکه از جمله مراسمي که مي توان در اين زمينه، معرفي كرد، رسم «طشت گذاري» است، افزود : در اين آئين طشت، نماد مشک سقاي کربلا و نماد آب است که به روي حسين (ع) و يارانش بسته شد و اين رسم از روز 27 ماه ذيحجه آغاز مي شود.

در ادامه مداحان ،هيئت امناء مساجد و حاضرين در جلسه ضمن تشكر از فعاليت هاي اداره تبليغات اسلامي تالش به لحاظ اجراي منسجم و مدون برنامه هاي ماه محرم، آمادگي خود را جهت همکاري گسترده در اجراي برنامه در ماه محرم اعلام كردند.

گفتني است، اين جلسه 30 مهر 92 در مسجد جامع شهر تالش برگزار شد.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 19:42
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری