چهارشنبه 9 مهر 1399 - 2:45
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

در ديدار با جمعي از روحانيون شهرستان عنوان شد :

فرهنگ اسلامي براي عموم مردم بيش از پيش ضرورت دارد

کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شمال كرج گفت: اشاعه فرهنگ ديني در جامعه امروز بايد با جديت پيگيرييابد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز، کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شمال كرج

حجت‌الاسلام كيا حيرتي، در ديدار با جمعي از روحانيون شهرستان کرج با بيان اينکه اشاعه فرهنگ دينداري بايد در جامعه رواج يابد، اظهار داشت: آموزه‌هاي متعالي دين اسلام امروز به سرعت در حال انتشار است و مسلمانان نيز بايد براي اشاعه بيشتر اين مهم تلاش کنند.

وي با بيان اينکه توسعه امور مذهبي در جامعه نيازمند برنامه‌ريزي قوي و منسجم است، افزود: روحانيون و متوليان فرهنگي وظيفه دارند تا ضمن اجراي موازين دقيق اسلامي عرصه را براي ظهور جامعه‌اي ديندار و مطمئن از نظر فرهنگي مهيا کنند.

وي با بيان اينکه به خودسازي و احياي نفس در دين مبين اسلام بسيار سفارش شده است، گفت: دين الهي اسلام تنها‌ ديني است که در جهان ، آحاد انسانها مخصوصاً مسلمانان را به طور ويژه به آرمان‌ها و ارزش‌هاي والاي انساني دعوت نموده است.

کارشناس فرهنگي تبليغات اسلامي شمال كرج با بيان اينکه عرصه‌هاي معنوي بايد روز به روز در جامعه گسترش يابد، بيان کرد: مراکز و محيط‌‌هاي اجتماعي در کشور بايد با برنامه‌ريزي منسجم به قطب‌هاي فرهنگي تبديل شوند و مکاني براي مقابله با جنگ نرم دشمنان باشند.

كيا حيرتي با اشاره به دستاورد‌هاي فرهنگي نظام اسلامي در طول 33 سال گذشته ياد آور شد: مهم‌ترين دستاوردي که تا‌کنون انقلاب اسلامي در تمام عرصه‌ها با خود به همراه آورده اعتلاي همه‌جانبه جوانان و نخبگان بوده است.

وي با اشاره به اينکه در شرايط فعلي ضرورت دارد از ابزار و شيوه‌هاي جديد در امر ارتباطات و اطلاع‌رساني فرهنگي و ديني بهره‌گيري کرد، اظهار داشت: کشف استعداد‌هاي جوان و با‌نشاط در اين زمينه مي‌تواند بسيار مؤثر ‌واقع شود.

وي ادامه داد: دانش‌آموزان و جوانان بسياري در حال حاضر داراي استعداد‌ها و خلاقيت‌هاي مفيد و ارزشمندي هستند که نگاه‌هاي فرهنگي بايد بيشتر به آنان معطوف شود.

كيا حيرتي، خاطر‌نشان کرد: صميميت و ترويج احساسات اسلامي عامل مهم در مسير اقتدار کشور است.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 19:31
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری