پنجشنبه 14 اسفند 1399 - 23:18
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم جشن ميلاد امام هادي (ع) در روستاي امشل آستانه اشرفيه

جشن ميلاد با سعادت امام هادي (ع) با همكاري اداره تبليغات اسلامي آستانه اشرفيه و به همت روحاني مستقر مسجد جامع روستاي امشل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ، حجت الاسلام مجيد گلدي، روحاني مستقر مسجد جامع روستاي امشل آستانه اشرفيه اظهار کرد : امامت و ولايت يکي از مباحث مورد توجه امام علي النقي(ع) بود و اين امام بزرگوار مناقب و فضائل اميرمومنان(ع) را تبيين مي‌کرد.

وي در ادامه افزود : امام هادي(ع) داراي زيارتي در روز غدير است که در يکي از مهم‌ترين فرازهاي اين زيارت به واقعه غدير اشاره کرده است و خطاب به جدشان مي‌فرمايد «هر کس در مورد تو ترديد داشته باشد، به رسول خدا(ص) ايمان نياورده و از ولايت تو به غير تو افول کند و از دين خدا برگشته است».

اين مبلغ ديني همچنين تصريح کرد : اگر چه دوران زندگاني امام هادي (ع) عصر اختناق و استبداد بود و امام (ع) براي فعاليت فرهنگي درسطح گسترده ، آزادي عمل نداشت، اما آن امام همام در همان شرايط نامساعد علاوه بر فعاليت‌هاي فرهنگي از طريق مناظرات ، مکاتبات ، پاسخگويي به سئوالات ، شبهات ، تبيين بينش درست در برابر مکاتب کلامي منحرف ، راويان و محدثان بزرگي را تربيت کرد ، علوم و معارف اسلامي را آموزش داد و آنان نيز اين معارف را به نسل‌هاي بعدي منتقل کردند .

وي متذکر شد : امام علي نقي(ع) در تيره ترين دوران اختلافات خلفاي عباسي همانند پدر بزرگوارش به توسعه وآئين اسلام پرداخت، و اصالت و تعاليم اسلامي را از گزند حوادث و آفات حفظ كرد.

گفتني است ، اين مراسم 29 مهر 92 در مسجد جامع روستاي امشل آستانه اشرفيه برگزار شد.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 19:9
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری