پنجشنبه 14 اسفند 1399 - 22:13
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

3 آبان انجام مي شود

برگزاري انتخابات شوراي هيئت‌هاي مذهبي در آبيک

چهارمين دوره انتخابات شوراي هيئت‌هاي مذهبي شهرستان آبيک همزمان با سراسر کشور در روز جمعه سوم آبان ماه در اين شهرستان برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،چهارمين دوره انتخابات شوراي هيئت‌هاي مذهبي در روز جمعه سوم آبان ماه در سالن اجتماعات اداره تبليغات اسلامي شهرستان آبيک برگزار مي‌شود.

در اين دوره از انتخابات شوراي هيئت‌هاي مذهبي شهرستان آبيک، 13 نفر از 240 مسئول هيئت‌هاي مذهبي نامزد شده‌اند که از اين تعداد، هفت نفر زن و شش نفر مرد هستند.

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان آبيک در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اين شهرستان اظهار داشت: 240 هيئت مذهبي مجوزدار در شهرستان آبيک وجود دارد که از اين تعداد 80 هيئت مذهبي متعلق به بانوان و مابقي متعلق به آقايان است.

حجت‌الاسلام سيدجلال حسيني با اشاره به برگزاري چهارمين دوره انتخابات شوراي هيئت‌هاي مذهبي شهرستان آبيک در روز جمعه اين هفته بيان کرد: در اين روز مسئولان 240 هيئت مذهبي شهرستان آبيک با حضور در سالن اجتماعات اداره تبليغات اسلامي، از 13 نفر نامزد شده براي چهارمين دوره انتخابات شوراي هيئت‌هاي مذهبي، هفت نفر را به عنوان عضو اصلي و دو نفر را به عنوان عضو علي‌البدل انتخاب مي‌کنند.

وي ادامه داد: اداره تبليغات اسلامي شهرستان آبيک براي هيئت‌هاي مذهبي که فاقد مجوز هستند، در آينده نزديک مجوز لازم را صادر مي‌کند.

بنابر اين گزارش، شوراي هيئت‌هاي مذهبي منتخب شهرستان آبيک در شوراي هيئت‌هاي مذهبي مرکزي استان قزوين حضور يافته و يک نفر را به عنوان رئيس به شوراي هيئت‌هاي مذهبي مرکزي اصلي به تهران معرفي مي‌کنند تا در جريان برنامه‌هاي مختلف مذهبي و ديني هيئت‌هاي مذهبي کشور قرار گرفته و آن فعاليت‌ها و برنامه‌ها در استان و شهرستان‌ها جاري شود.

شوراي هيئت‌هاي مذهبي شهرستان آبيک فعاليت‌هاي مذهبي، فرهنگي و ديني واگذار شده از سوي سازمان تبليغات اسلامي را در طول سال اجرا مي‌کنند.

گفتني است، انتخابات شوراي هيئت‌هاي مذهبي هر چهار سال يک‌بار در سراسر کشور برگزار مي‌شود.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 19:4
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری