پنجشنبه 14 اسفند 1399 - 22:49
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

سخنراني رئيس اداره تبليغات اسلامي فومن در دبيرستان شهيد مطهري اين شهرستان

رئيس اداره تبليغات اسلامي فومن، به مناسبت دهه ولايت و امامت به اتفاق فرماندار و جمعي از مسئولين شهرستاني با حضور در دبيرستان شهيد مطهري روستاي کاسي سراي اين شهرستان، به سخنراني پرداخت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان، حجت الاسلام عليرضا ابراهيم زاده 29 مهر 92 در جمع دانش آموزان دبيرستان شهيد مطهري روستاي کاسي سرا ضمن بيان فضايل و مناقب مولاي متقيان حضرت امام علي (عليه السلام) بيان کرد: بنا بر روايت مأثوره از حضرت امام باقر (عليه السلام) اسلام بر 5 پايه استوار شده است که شامل نماز، روزه ، زکات، حج و ولايت است .

وي ادامه داد : هيچ چيز به اندازه آنچه در روز غدير به ولايت تأکيد شده ، ندا داده نشده است، لذا عيد غدير از جايگاهي بسيار ويژه برخوردار بوده و بزرگترين عيد مسلمانان است.

رئيس اداره تبليغات اسلامي فومن شناسنامه اصلي شيعه را غدير خم و ابلاغ ولايت آسماني امام المتقين علي(عليه السلام) دانست و افزود : ولايت علي (عليه السلام) در ادامه ولايت خدا و رسول او قرار گرفته و مويد اصلي آن ولايت در قرآن کريم است .

اين کارشناس ديني در پايان خاطرنشان کرد: با عنايت به ژرفاي عميق و بي بديل قرآن کريم، هيچکس غير از امام معصوم که حجت خدا در زمين است، قادر به تبيين و تفسير صحيح و کامل آن نخواهد بود، لذا تعيين منصب امامت و ولايت تنها از سوي خداوند متعال امکان پذير است .

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 19:2
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری