پنجشنبه 1 آبان 1399 - 16:11
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري گفتمان ديني تحت عنوان ولايت و امامت در جيرفت

دبير اجرائي گفتمانهاي ديني اداره تبليغات اسلامي جيرفت از برگزاري گفتمان ديني تحت عنوان ولايت و امامت در اين شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کرمان ؛ خداداد اميني روش با بيان اين مطلب افزود: به همت اداره تبليغات اسلامي و به مناسبت گراميداشت دهه ولايت گفتمان ديني تحت عنوان ولايت و امامت در محل دبيرستان پسرانه عشاري اين شهرستان برگزار شد.

در اين مراسم حجت الاسلام احمد يوسفي رئيس اداره تبليغات اسلامي جيرفت طي سخناني به مسئله امامت و ولايت پرداخت و افزود: ولايتي كه در اسلام و قرآن مطرح است، بسيار عميق ‏تر و دقيق ‏تر از معناي لغوي آن است.

احمد يوسفي بيان داشت: سكوي پرواز انسان به سوي مُلك و ملكوت و رسيدن به قدرت و ولايت و نفوذ در باطن عالَم غيب و شهود، در گرو "عبدخدا" بودن و خداگونه شدن و او را از سر صدق و اخلاص بندگي كردن است.

رئيس اداره تبليغات اسلامي جيرفت در پايان خاطرنشان كرد:براي آگاهي بيش‏تر از نقش تعيين كننده و سرنوشت ساز ولايت و رهبري، كافي است به جريان غدير خم نظري بيفكنيم؛ زيرا به تصريح خداوند در آيه تبليغ (مائده/67)، پيامبر اكرم مأمور مي‏شود رهبر و زعيم سياسي - اسلامي را در اجتماع كم نظير مسلمانان، تعيين ومنصوب و معرفي نمايد و از همه آنان براي جانشين خود بيعت بگيرد.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 18:47
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری