پنجشنبه 14 اسفند 1399 - 22:32
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

رييس اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ:

پايبندي به فرهنگ اصيل عاشورا از بهترين راهکارهاي رسيدن به تعالي فرهنگي در جامعه است

رييس اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ گفت: پايبندي به فرهنگ اصيل عاشورا يکي از بهترين راهکارهاي رسيدن به تعالي فرهنگي در جامعه است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت الاسلام حسين علي قمري نيا در نشست با شوراي کانون مداحان اين شهرستان گفت: پايبندي به فرهنگ اصيل عاشورا يکي از بهترين راهکارهاي رسيدن به تعالي فرهنگي در جامعه است.

وي با تأکيد بر اهميت آموزش مداحان خاطرنشان کرد: مداحان که مي خواهند از عاشورا بگويند، بايد سطح اطلاعات تاريخي و ديني خود را بالا ببرند و تلاش کنند که حرف خود را با زبان امروز بزنند، زيرا که اگر بخواهند مانند گذشتگان شعر بگويند، به وادي تکرار و تقليد تنزل مي کنند.

حجت الاسلام قمري نيا با تأکيد بر اين که بايد در کار مداحي قبل از هر چيز آسيب ها شناسايي شود، گفت: اگر مداح اهل بيت(ع)، براي دسترسي به وقايع عاشورا و کربلا، به متون مستدل و تاريخ مستندي که در اين زمينه وجود دارد، رجوع کند مي تواند در زمينه ي انتقال صحيح فرهنگ عاشورا و تحريف زدايي از اين فرهنگ، گام بردارد و با شعر خود در اين راستا ايفاي نقش کند.

وي بيان کرد: آنچه حوزه ادبيات عاشورايي را آسيب پذير مي کند، کم توجهي مداحان به شعر عاشورايي است، اگر شاعر و مداح آئيني و عاشورايي، امروز، از تاريخ غفلت کند، قطعا سر از تکرار و در نهايت کفر و شرک در مي آورد.

رييس اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ در پايان خواستار توجه مداحان به الگوهاي بزرگ مداحي شد و تصريح کرد: مداحان بايد به دو عامل زنده ماندن فرهنگ شيعه يعني «عاشورا» و «انتظار» توجه لازم را داشته باشند و در فعاليت هاي خود مراقب توطئه ها و ترفندهاي دشمنان اسلام باشند.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 18:45
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری