دوشنبه 18 اسفند 1399 - 13:18
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

ويژه دهه ولايت

گفتمان ديني غدير شناسي در زابل برگزار شد

رئيس اداره تبليغات اسلامي زابل در جمع دانش آموزان دبيرستان نمونه شبانه روزي فاطمه الزهرا(س) گفت: غدير تنها يك حادثه تاريخي نبود بلكه يك اعتقاد براي شيعه است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سيستان و بلوچستان، از جمله سلسه‌ي گفتمانهاي ديني ويژه دهه ولايت و امامت گفتمان ديني با موضوعيت ولادت امام هادي(ع) و غدير شناسي در دبيرستان نمونه شبانه روزي فاطمه الزهرا زابل در مورخه 29 مهرماه سال جاري برگزار شد.

حجت‌الاسلام عارفي رئيس اداره تبليغات اسلامي زابل در اين گفتمان گفت: امام هادي (ع) از خاندان علم و حكمت بود و در دامن امام جواد(ع) پرورش يافت و با اينكه معتصم جنيدي كه از علماء برجسته مدينه و در عين حال يكي از دشمنان اهل بيت عليها السلام بود و با ايشان دشمن بودند ولي با اينكه امام هادي (ع)در سن كودكي قرار داشت با علم خدادادي خود جنيدي را مجذوب خود كرد.

عارفي افزود: غدير تنها يك حادثه تاريخي تنها نبوده بلكه يك اعتقاد براي شيعه است،غدير بعنوان عيد الله اكبر بزرگترين عيد مسلمانان است و اين واقعه مورد اتفاق شيعه و سني است.

رئيس اداره تبليغات اسلامي زابل اظهار داشت: وظيفه ما در سالگرد عيد سعيد غدير خم توجه به ولايت و امامت امام زمان(عج) و توجه به رهبري مقام معظم رهبري مي باشد چرا كه غدير يك درس در طول زمان تا آخر الزمان مي باشد و تمرين و امتحان براي همه انسانهاست لذا تبعيت و سرنهادن به دستور خدا و پيغمبر در هر زمان تعريف شده است.

گفتني است در اين گفتمان پرده خواني و حركت پيغمبر(ص) از مدينه و ديگر ياران و صحابه و انتخاب اميرالمومنين(ع) بعنوان امام و جانشين پيامبر از ديگر بخش‌هاي و سخنان حجت‌الاسلام عارفي بود.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 18:43
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری