چهارشنبه 20 آذر 1398 - 14:34
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري گفتمان ديني با موضوع غدير دربيرستان دخترانه اهل البيت (ع) نظرآباد

به همت اداره تبليغات اسلامي نظرآباد گفتمان ديني با موضوع غدير در دبيرستان دخترانه اهل البيت (ع) شهرستان نظرآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز، دراين گفتمان که 30مهر 92ر دبيرستان دخترانه اهل البيت نظرآباد برگزار شد حجت الاسلام مهدي احمدوند سرپرست اداره تبليغات اسلامي به عنوان استاد گفتمان، پيرامون موضوع ولايت و غدير شناسي مطالبي را عنوان کرد و گفت :غدير علت اصلي تداوم دين و جاودانگي احکام الهي است.

وي افزود :غدير استمرار حرکت انبياء عظام الهي است و منحصر به زمان نيست بلکه غدير متعلق به همه اعصار است و اين فقط يک واقعه تاريخي نيست بلکه يک تفکر است.

وي اظهار داشت:بدون شک واقعه غدير خم، نقش سرنوشت سازي در تعيين مسير آينده اسلام داشته است. در اين واقعه، پيامبر اسلام صلي‏ الله‏ عليه‏ و ‏آله مهم‏ترين مأموريت دوران پيامبريِ خود را به انجام رساند؛ مأموريتي که انجام آن، به منزله رساندن پيام رسالت حضرت بود، و کوتاهي در مورد آن، به از بين رفتن زحمات چندين ساله ايشان مي‏انجاميد؛ چنان که خداوندمتعالي درآيه ۶۷ سوره مائده مي‏فرمايد: «هان اي پيامبر! آنچه را از سوي پروردگارت به تو نازل شده است، تبليغ کن و اگر چنان نکني، پيام و رسالت او را انجام نداده‏اي وخداوند تو را از مردم حفظ مي‏فرمايد».

گفتني است در پايان اين گفتمان پس از بحث و تبادل نظر پيرامون موضوع گفتمان به سئوالات دانش اموزان پاسخ داده شد.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 18:32
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری