يكشنبه 6 بهمن 1398 - 15:35
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

سخنراني روحاني مستقر دهستان کسما صومعه سرا در سالروز ميلاد امام هادي (ع)

مراسم جشن و سرور به مناسبت ولادت با سعادت امام هادي (ع) با سخنراني روحاني مستقر دهستان کسما صومعه سرا در مسجد جامع اين دهستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي گيلان ، حجت الاسلام تقي ياري، روحاني مستقر دهستان کسما صومعه سرا ضمن تبريک سالروز ولادت امام هادي (ع) اظهار کرد : فراهم کردن زمينه غيبت امام مهدي (ع) بخشي از فعاليت‌‌هاي سياسي اجتماعي امام هادي (ع) را تشکيل مي‌داد .

وي با اشاره به ابعاد علمي و برجستگي هاي شخصيتي و علمي اين بزرگوار بسيار فراوان است و روايات فراواني در کتب مختلف در اين راستا وجود دارد ، افزود : تبعيد امام (ع) به سامراء يکي از فشارهايي است که حکومت عباسي عليه وي اعمال کرده بود ؛ و علت اين که به امام هادي (ع) و نيز به فرزندش امام حسن عسکري (ع) عسکرين مي گويند حضور اجباري و ناخواسته اين دو بزرگوار در محلّه‌هاي نظامي و تحت مراقبت نيروهاي امنيتي و دستگاه ستم ‌پيشه‌ي عباسي بوده است .

حجت الاسلام تقي ياري در ادامه به ويژگي هاي برجسته امام هادي (ع) اشاره کرد و خاطرنشان ساخت : امام هادي (ع) در ايام پر بركت عمر شريف خود ، چهره ظلم و ستم دستگاه حاكم را افشاء ساخته است و براي راهنمايي و هدايت مردم تلاش فراواني كرده اند .

گفتني است ، اين مراسم ۲۸ مهر ۹۲ با مولودي خواني يکي از مداحان اهل بيت (ع) به پايان رسيد .

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 18:27
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری