پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 21:2
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

بازديد روزانه 10 هزار نفر از همايش بزرگ بازسازي واقعه تاريخي غدير در استان زنجان

رئيس حوزه هنري اداره کل تبليغات اسلامي استان زنجان از بازديد روزانه 10 هزار نفر از همايش بزرگ بازسازي واقعه غدير در زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان، حميدرضا اسماعيلي، رئيس حوزه هنري استان زنجان و مسئول کميته فرهنگي ستاد بازسازي واقعه غدير در زنجان امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازسازي واقعه غدير بزرگترين برنامه دهه ولايت در سطح استان زنجان است.

وي با اشاره به اينکه فضاي مناسب براي حضور روزانه 10 هزار نفر به منظور تماشاي بازسازي واقعه غدير در استان زنجان فراهم شده است، گفت: آخرين روز برنامه اين ظرفيت افزايش مي يابد.

اسماعيلي تعميق باورها و ارزش هاي ديني براي نوجوانان و جوانان را از جمله اهداف اجراي اين برنامه برشمرد و بيان داشت: پاسخ به شبهاتي که دشمنان اسلام در رابطه با واقعه غدير مطرح کردند و همچنين استفاده از ظرفيت هنر براي مقابله با تهاجم فرهنگي ازز جمله مهم ترين اهداف برگزاري اين برنامه است.

اين مقام مسئول با بيان اينکه تمامي اقدامات و برنامه ريزي ها جهت اجراي بازسازي واقعه غدير توسط هنرمندان بومي استان صورت گرفته است، افزود: بلافاصله بعد از جلسه ستاد استاني اين برنامه، کارگروهايي از جمله گروه تهيه، نمايشي، مستندسازي و صوت، دکور و فضاسازي، صداگذاري، تبليغات و روابط عمومي، نيروي انساني، اداري و مالي و تدارکات و پشتيباني در کميته هنري تشکيل شد.

وي در ادامه به اقدامات انجام شده در کميته هنري ستاد بازسازي واقعه غدير اشاره کرد و بيان داشت: طي روزهاي اخير و با تلاش هاي شبانه روزي اعضاي کميته هنري کليه اقدامات مربوط به اجراي دکور و فضاسازي و همچنين موارد مربوط به اجراي نمايش انجام شده است.

اسماعيلي با اشاره به اينکه 400 هنرمند در بازسازي واقعه غدير در زنجان حضور دارند، ابراز داشت: 15 بازيگر اصلي و 30 بازيگر فرعي نيز در بازسازي واقعه غدير به اجراي نمايش مي پردازند.

وي ادامه داد: در اين برنامه، 5 نمايش با موضوعات مربوط به واقعه غدير از جمله بخش دعوت پيامبر از اقوام و خويشان خود در روز يوم الانذار، ولادت حضرت علي (ع)، صحنه ليله المبيت و خوابيدن حضرت علي (ع) به جاي پيامبر (ص)، بخش مربوط به درد و دل شيعه علاقمند به حضرت در صحراي جحفه و مراسم نمادين ورودکاروان ها از نقاط مختلف به مکه در فضاي روباز اجرا خواهد شد.

رئيس حوزه هنري استان زنجان با اشاره به اينکه کميته اجرايي ستاد بازسازي واقعه غدير از طريق سازمان اتوبوسراني سرويس هايي براي جابه جايي همشهريان و علاقمندان به محل اجراي برنامه تدارک ديده است، ابراز داشت: زيرسازي‌هاي لازم از جمله جاده‌کشي و ايجاد پارکينگ نيز در محل اجراي بازسازي واقعه غدير فراهم شده است.

مسئول کميته هنري ستاد بازسازي واقعه غدير در ادامه با تاکيد بر اينکه اطلاع‌رساني در زمينه اجراي چنين طرح بزرگي در استان زنجان از اهميت بسيار بالايي برخوردار است، ادامه داد: رسانه‌ها در ترغيب و تشويق مردم براي حضور در اين مراسم نقش موثري دارند.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 18:24
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری