چهارشنبه 2 بهمن 1398 - 5:56
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

غدير سندي بر حقانيت امام علي (ع) و اثباتي براي مظلوميت ايشان است

رئيس اداره تبليغات اسلامي کهنوج گفت: غدير سندي بر حقانيت امام علي (ع) و اثباتي براي مظلوميت ايشان است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کرمان، حجت الاسلام مسلم پورجمالي در گفتگويي اظهار داشت : غدير و پيام آن فقط مختص و متوجه اسلام و مسلمانان نيست،بلکه همه بشريت را در همه زمانها و مکانها مخاطب خويش قرار داده است.

وي افزود : عيد غدير مهمترين عيد براي مسلمانان است که بايد سال به سال باشکوه تر برگزار شود تا زمينه ساز توجه همگان به ولايت فقيه که تداوم غدير است باشد و برکات اين عيد را بيش از گذشته براي جامعه اسلامي شاهد باشيم.

پورجمالي بيان داشت : رسول خدا صلي‏الله‏عليه‏و‏آله فرمود: «روز غدير خم، برترين عيدهاي امت من است، و آن روزي است که خداوند بزرگ دستورداد برادرم، علي بن ابي‏طالب را به عنوان پرچمدار (و فرمانده) امتم منصوب کنم، تا بعد از من مردم به دست او هدايت شوند، و آن روزي است که خداوند در آن روز دين را تکميل، و نعمت را بر امت من تمام کرد و اسلام را دين آنان قرار داد».

وي ابراز داشت : امروز همه آزادگان وحقيقت جويان عالم موظف هستند که رسالت عظيم غدير را به همه جهانيان عهده دار شوند .

رئيس اداره تبليغات اسلامي کهنوج تصريح کرد : غدير سندي بر حقانيت امام علي (ع) و اثباتي براي مظلوميت ايشان است که به فرموده حضرت زهرا (س)خداوند پس ازغدير خم براي کسي حجت و عذري باقي نگذاشت .

پورجمالي اذعان داشت : امام صادق عليه السلام فرمود: «عيد غدير، روز عبادت و نماز و سپاس و ستايش خداست، و روز سرور و شادي است؛ به دليل ولايت ما خاندان که خدا بر شما منت گذاشت. من دوست دارم شما آن روز را روزه بگيريد».

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 18:23
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری