شنبه 23 آذر 1398 - 9:2
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير كل تبليغات اسلامي استان قزوين:

عيد غدير بيانگر اهميت و ارزشمندي جايگاه ولايت و رهبري در جامعه اسلامي است

مدير كل تبليغات اسلامي استان قزوين گفت:عيد غدير برترين و پرشکوه ترين عيد اسلامى و بيانگر اهميت و ارزشمندي جايگاه ولايت و رهبري در جامعه اسلامي است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين،حجت الاسلام نعمت الهي مدير كل تبليغات اسلامي استان قزوين 30 مهر 92در گفتگويي به مناسبت فرا رسيدن عيد غدير خم اظهار داشت:با فرا رسيدن عيد غدير، اين واقعه بزرگ تاريخي در اسلام، دل ها متوجه يک امر مهم اعتقادي و اجتماعي و سرنوشت ساز در زندگي مي شود که آن، ولايت و رهبري جامعه ديني است.

وي افزود:اگر حكمت عيد غدير در جهان شناخته مي شد يك طاغوت هم در عالم نبود و اكنون امام زمان (عج) از مردم غايب نبود و اگر مردم حضرت علي (ع) را به درستي بشناسند راه خداشناسي , انبيا شناسي و حقايق شناسي به روي آنان باز مي شود.

نعمت الهي در ادامه خاطر نشان كرد:مسئله ولايت مسئله اي است که هيچ اجتماعي در هيچ شرايطي نمي تواند از آن بي نياز باشد و هر انساني با ذهن عادي خود نيازمندي جامعه را به وجود ولايت و رهبر درک مي نمايد.

وي تصريح كرد:وقتى براى يك ملت قضيه‌ى ولايت و حكومت حل شود آن هم به شكلى كه در غديرخم حل شد، حقيقتاً آن روز براى آن ملت عيد است.

مدير كل تبليغات اسلامي استان قزوين ادامه داد: اهميت غدير در روايات اهل‌بيت (عليهم‌السلام) به اندازه‌اي است که از آن به عنوان عيدالله الاکبر (عيد بزرگتر الهي) ياد شده است.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 18:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری