يكشنبه 10 اسفند 1399 - 4:36
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

تشکيل جلسه ستاد گراميداشت برنامه هاي عيد غدير خم در پارس آباد

جلسه هماهنگي و برنامه ريزي مراسم ايام هفته ولايت و امامت عيد غدير خم با حضور فرماندار، رئيس اداره تبليغات اسلامي و اعضاي ستاد غدير در پارس آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام حسن باقري رئيس اداره تبليغات اسلامي ضمن تبريک فرا رسيدن دهه ولايت و عيد سعيد غدير خم گفت: انديشه اسلام اصيل بر پايه امامت و جانشيني بعد از پيامبر (ص) ادامه يافت و نداي حق که از زبان پيامبر اکرم (ص) در منطقه غدير جاري شد بايد به گوش حق ‌باوران جهان برسد.

باقري افزود : موضوع غدير و دهه ولايت فرصت مناسبي براي انتقال مفاهيم اسلام ناب محمدي است که بايد از اين فرصت به نحو مطلوب استفاده شود.

رئيس اداره تبليغات اسلامي پارس آباد در ادامه گفت: غدير تنها يک رويداد تاريخي نيست بلکه هويت و شناسنامه نبوت است و انتقال پيام غدير به نسل نوجوان و جوان سبب صيانت از بعثت پيامبران است

وي با اشاره به اهميت غدير گفت: پايه و اساس انقلاب ما برگرفته از غدير است و همه كساني كه در راه اسلام موفقيتي براي آنها حاصل شده نشأت گرفته از اين عيد بزرگ مي باشد.

باقري در پايان گفت: بايد مراسم عيد غديربه صورت باشکوه برگزار شود و اين مراسم در پارس آباد در مسجد جامع و مساجد بخشهاي تابعه با شکوه هر چه تمامتر برگزار مي شود.

در ادامه کريمي فرماندار پارس آباد با تأکيد بر اينکه عيد غدير بايد هر چه باشکوه‌تر در پارس آباد برگزار شود، گفت: حضرت علي (ع) به غدير ارزش بخشيد و موجب اکمال و اتمام دين اسلام شد و مسئله ولايت و رهبري را در جامعه اسلامي بنا نهاد.

وي در ادامه افزود: ايام غدير بهترين موقعيت براي تبيين اهداف بلند غدير در جامعه به خصوص به نسل جوان است چرا که غدير مهمترين واقعه اسلام و همان بنا نهادن ولايت و رهبري در جامعه اسلامي است .

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 18:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری