چهارشنبه 30 مهر 1399 - 19:23
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان غربي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري گفتمان ديني با موضوع آداب معاشرت اجتماعي از ديدگاه اسلام در بوکان

کارشناس امور فرهنگي اداره ي تبليغات اسلامي بوکان، از برگزاري گفتمان ديني با موضوع آداب معاشرت اجتماعي از ديدگاه دين اسلام دراين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره ي کل تبليغات اسلامي استان آذربايجان غربي، منصور مصطفي پور، روز دوشنبه بيست و نهم مهرماه سالجاري با اعلام اين خبر افزود: به همت اداره ي تبليغات اسلامي بوکان و با همکاري اداره ي آموزش و پرورش اين شهرستان گفتمان ديني با موضوع آداب معاشرت اجتماعي از ديدگاه اسلام با حضور 90 نفر از دانش آموزان هنرستان دخترانه شرف با سخنراني حجت الاسلام عادل نجفيان سرپرست اداره ي تبليغات اسلامي در محل سالن اجتماعات اين هنرستان برگزار شد.

حجت الاسلام نجفيان در اين گفتمان بيان داشت: آداب معاشرت اجتماعي در اسلام يکي از خصيصه هاي بسيار مهم در پيوند دل ها و استحکام روابط اجتماعي در زندگي فردي و جمعي است.

وي ادامه داد: با داشتن روابط اجتماعي سالم است که زندگي جمعي در اجتماع تدوام مي يابد و روزنه هاي اميد به زندگي در نهاد و درون انسانها زنده مي ماند. همان طوريکه خداوند منان معاشرت سالم را از طريق پيامبران و ائمه (ع) به مردم آموخته در زمان کنوني نيز وظيفه والدين است که آداب اجتماعي را از همان اوان کودکي به فرزندانشان بياموزند.

سرپرست اداره ي تبليغات اسلامي تصريح کرد: مهمترين نابهنجاري هاي رفتاري و اخلاقي آزار و اذيت ديگران با سخنان نسنجيده، استهزاء، افترار و تهمت، گمان ناروا، تجسس در کار و زندگي ديگران بوده و در مقابل احترام به عقايد ديگران، حفظ شخصيت و آبروي اشخاص، خوش خلقي و خوشرويي، وفاي به عهد، صداقت در رفتار و اعمال از جمله هنجارهاي پذيرفته شده اجتماعي در معاشرت اجتماعي سالم در دين مبين اسلام است.

گفتني است، در پايان اين گفتمان نيز برنامه پرسش و پاسخ بين دانش آموزان اجرا و به رسم ياد بود به سه نفر از دانش آموزاني که به سوالات پاسخ صحيح داده بودند جوايزي اهداء شد.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 17:47
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری