جمعه 4 بهمن 1398 - 21:42
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شمال كرج:

بايد خطبه غدير در ميان عموم مردم تبيين وتحكيم شود

حجت الاسلام محمدي مجد، در مسجد امام سجاد(عليه السلام) گفت:خطبه غدير را آنطور که بايد مورد دقت قرار نداديم و درجامعه تبيين نکرديم.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي البرز، حجت الاسلام مجد سرپرست اداره تبليغات اسلامي شمال كرج در جمع جمعي از جوانان اين شهرستان با گراميداشت دهه ولايت اظهار داشت:عيد غدير بزرگترين عيد مسلمانان است وبحث ولايت و رهبري اسلام به صورت رسمي اعلام مي شود و از امت اسلامي تعهد گرفته مي شود.

وي افزود: نبي مکرم اسلام اين عيد را بزرگترين عيد مي داند و در دين اسلام نماز،روضه،حج،زکات و ولايت از اساس اسلام است. در اسلام هيچ چيز به اندازه ولايت سفارش نشده است و براي اين مسئله مهم غدير خم شکل گرفت.

مجد، بيان داشت: آنطور که بايد به خطبه غدير نپرداخته ايم و زواياي خطبه غدير دريايي از معارف است،خطبه غدير را آنطور که بايد مورد دقت قرار نداديم و درجامعه تبيين نکرديم و مضامين بلند اين خظبه را نشناسانده ايم .

وي افزود : غدير حلقه مياني رسالت و امامت و سندي براي تداوم خط رسالت در جلوه امامت است .رسالتي كه رسول خدا درغدير خم انجام داد اطاعت امرخدا بود ، غدير روز اكمال دين و اتمام نعمت‏هاي پروردگار به خاطر واقعه غدير و انتصاب شايسته و به حق حضرت علي (ع) مي باشد .

محمدي مجد تصريح کرد: غدير، عيد ولايت و رهبري، عيد كمال طلبي و حق جويي و نشان دادن راه به گرفتاران در ظلمت‌هاست .

گفتني است، اين مراسم در روز يکشنبه 28 مهر ماه سال جاري در مسجد امام سجاد عليه السلام برگزار شد.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 17:45
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری