شنبه 25 مرداد 1399 - 15:2
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

سخنراني رئيس اداره تبليغات اسلامي آستارا در محفل انس با قرآن کريم

همزمان با بزرگداشت دهه ولايت و امامت، محفل انس با قرآن کريم با سخنراني رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان آستارا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبلغات اسلامي گيلان ،حجت الاسلام حسن ملائکي رئيس اداره تبليغات اسلامي آستارا 28 مهر 92 در محفل انس با قرآن کريم طي سخناني گفت: محافل انس با قرآن را با هدف تأثيرگذاري در برابر تهاجم فرهنگي غرب بايد به مكان‌هاي خصوصي و حتي به جمع كوچك خانواده نيز تسري داد.

وي با اشاره به اهميت توجه خانواده‌ها به خواندن قرآن افزود : خواندن قرآن در جمع خانواده ، تأثير به‌سزايي در هدايت فرزندانمان به‌عنوان نسل آينده‌ساز كشور و تقويت ذهن آنان از طريق آموزه‌هاي كتاب الهي خواهد داشت.

رئيس اداره تبليغات اسلامي گيلان گفت : ارزش و جايگاه قرآن در درجه‌اي از اهميت قرار دارد كه پيامبر رحمت (ص) باز كردن و نگاه كردن به آن را به نگاه كردن به كعبه تشبيه فرموده است و شنيدن آيات الهي را نيز بسيار با اهميت دانسته و بر نوراني شدن خانه‌اي كه در آن قرآن تلاوت مي‌شود نيز تأكيد فرموده است.

وي با تقدير از حضور گسترده جوانان و نوجوانان در محافل قرآني بر اهميت هدايت دانش‌آموزان توسط مسئولان فرهنگي شهرستان تأكيد و برپايي محافل انس با قرآن را براي صيانت از آرمان‌هاي والاي انقلاب بسيار ضروري دانست.

ملائکي در پايان با تشريح فضايل بي‌شمار انس با قرآن و اهميت قرائت آيات الهي قبل از رسيدن نوجوانان به سن بلوغ بيان کرد: خداوند براي كساني كه قبل از سن بلوغ به خواندن آيات الهي روي آوردند، شرايط حكيم شدن را فراهم مي‌كند.

يادآور مي‌شود، استاد سعيد طوسي ، حافظ و قاري بين‌المللي قرآن و ديگر قاريان استان و شهرستان در مراسم محفل انس با قرآن كه از سوي اداره تبليغات اسلامي آستارا در مسجد محمد رسول الله(ص) اين شهر برگزار شد به قرائت قرآن پرداختند.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 17:43
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری