پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 0:16
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

نشست خبرنگاران شبکه قرآن و معارف اسلامي سيما با رئيس اداره تبليغات اسلامي آستانه اشرفيه

دو تن از خبرنگاران شبکه قرآن و معارف اسلامي صداو سيما، با رئيس اداره تبليغات اسلامي آستانه اشرفيه ديدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ، حجت الاسلام سيد رضا مطهري در اين ديدار مهمترين اولويت اداره تبليغات اسلامي را تلاش براي تحقق رويکرد ترويج قرآني دانست و اظهارداشت : يکي ديگر از کارهاي مهم و زير بنايي انجام شده اين اداره، ساماندهي هيئات و کانون مداحان و شاعران مذهبي بوده است.

وي با اشاره به اهميت تعميق باورهاي ديني به وِيژه در نسل جوان و در مقطع كنوني عنوان كرد: تقواي مسئولان بايد در رفتار آن‏ها و در عرصه‏ عمل به مسؤوليت‏ هاي اجتماعي، آباد كردن زندگي دنيا، آخرت مردم و دنبال كردن اهداف انقلاب به روز و بايد از هر حركتي كه با مواضع دشمن هم‏سو باشد، كاملاً پرهيز كنند.

رئيس اداره تبليغات اسلامي آستانه اشرفيه در ادامه گفت: دشمن مي‏ خواهد اين كاروان علمي را كه به سوي قله‏ هاي تعالي و پيشرفت در حركت است، از حركت ‏باز دارد كه البته تا هنگامي كه جوانان و دانشجويان هوشيارانه در ميدان هستند، موفق نخواهد شد و حركت نظام و كشور به سمت آرمان‏ ها ادامه خواهد يافت .

وي همچنين اذعان داشت: برگزاري کلاس‌هاي مختلف قرآني، تشويق فعالان قرآني براي تأسيس موسسه و خانه‌هاي قرآن در روستاها، برگزاري دوره‌هاي تجويد،‌روخواني و روان‌خواني و بسياري از دوره‌هاي ديگر، حمايت معنوي از جلسات ختم قرآن و محافل انس با قرآن تنها بخشي از فعاليت‌هاي قرآني شهرستان است که با تلاش مربيان قرآني محقق مي شود.

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان آستانه اشرفيه در پايان در راستاي اجراي برنامه‌هاي قرآني در شهرستان و نهادينه کردن فرهنگ قرآن در جامعه ديني تصريح کرد: اميدوارم که بتوانم در راستاي وظايف و رسالت خطير خود با همکاري موسسات و خانه‌‌هاي قرآن روستايي اين امر مهم را به انجام برسانم.

گفتني است ، اين ديدار 29 مهر 92 در اداره تبليغات اسلامي آستانه اشرفيه انجام شد.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 17:39
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری