يكشنبه 4 اسفند 1398 - 14:17
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

غدير تنها نام يك سرزمين نيست بلکه يك تفكر است

روحاني مستقر اداره تبليغات اسلامي جيرفت گفت: عيد غديرنشانه و رمزي است كه از تداوم خط نبوّت حكايت مي كند و غدير نقطه تلاقي كاروان رسالت با طلايه داران امامت است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کرمان، حجت الاسلام عليرضا فاريابي در جمع نماز گزاران مسجد محمد رسول (ص) اين شهرستان طي سخناني به مسئله غدير و جريان تاريخي آن پرداخت.

وي در اين راستا افزود: پيامبر گرامي اسلام به افرادي که در غدير خم گرده هم آمده بودند فرمود:(من کنت مولاه فهذا علي مولاه) هر کس من مولاي او هستم بعد از من علي مولي اوست و پس هر کس علي را دوست بدارد من را دوست داشته و هرکه علي را دشمن بدارد با من دشمني کرده است و من دو چيز گرانبها را در ميان شما به يادگار خواهم گذشت يکي قرآن کتاب خدا را و ديگري عترتم را .

حجت الاسلام فاريابي اظهار داشت: در روايت داريم امير المومنين (ع) قعله محکمي است که هر کس داخل بر آن شود از عذاب الهي در امان است.

روحاني مستقر اداره تبليغات اسلامي جيرفت در پايان خاطرنشان كرد: غدير تنها نام يك سرزمين نيست بلکه يك تفكر است و عيد غدير نشانه و رمزي است كه از تداوم خط نبوّت حكايت مي كند و غدير نقطه تلاقي كاروان رسالت با طلايه داران امامت است.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 17:39
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری