چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 17:2
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري دهمين جلسه هفتگي قرائت و تفسير قرآن کريم در روستاي استند زيركوه

روحاني مستقر روستاي استند از توابع شهرستان زيرکوه، از برگزاري دهمين جلسه از جلسات هفتگي قرائت و تفسير قرآن کريم در اين روستا خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان زيرکوه، حجت الاسلام حسن خالقي روحاني مستقر روستاي استند با اعلام اين خبر اظهار داشت: اين جلسات شب هاي دوشنبه و پنج شنبه با حضور گسترده جوانان به طور چرخشي در منازل اعضاي محفل تفسير برگزار مي شود.

وي در اين جلسه، ضمن قرائت آياتي از سوره نحل، گفت: سوره نحل ابعاد زيبايي از نعمات الهي را براي ذهن ما مشخص مي كند و مملو از نعمتهاي خداوند است و بخشنده اين نعمتهاي زيبا را به خوبي به ما معرفي و حقيقتا حمد و سپاس مخصوص خداوند است که اين همه زيبايي و نعمت را براي ما آفريده است.

وي تصريح كرد: نعمتها شامل نعمتهاى مربوط به باران، نور آفتاب، انواع گياهان و ميوه‏ها و مواد غذايى ديگر، و حيواناتى که خدمتگزار انسانها هستند و انواع وسائل زندگى و حتى نعمت فرزند و همسر، و خلاصه شامل «انواع طيّبات» مى‏ گردد.

حجت الاسلام خالقي در پايان، ضمن تأكيد بر برگزاري مستمر اين محفل تصريح كرد: قرائت قرآن و تدبر در آن، در تمام سال يکي از برنامه هاي بزرگ هر فرد مسلمان متعهد است و بايد به طور دائم با قرآن محشور باشد.

شايان ذكر است اين محفل تفسيري با استفاده از تفسير قرآن كريم نوشته استاد ابوالفضل بهرام پور برگزار مي شود.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 17:38
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری