دوشنبه 7 مهر 1399 - 9:37
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم جشن هفته ولايت در بندربستانه

به مناسبت هفته ولايت، مراسم جشني در روستاي بندربستانه از توابع بندرلنگه با حضور امام جمعه موقت، فرماندار، سرپرست تبليغات اسلامي، مسئولين ادارات و ديگر اقشار مختلف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، 27مهر92، مراسم جشني با همکاري اداره تبليغات اسلامي، دهياري و شوراي روستاي بستانه برگزار شد که در ابتداي اين مراسم حجت الاسلام حسن فقيهي فر امام جمعه موقت بندرلنگه عيد غدير را از محورهاي وحدت دانست و گفت: حضور شيعه و سني در اين جشن باعث الفت دلها و وحدت و انسجام مي شود و وجوه مشترک بين شيعه و سني فراوان است به طوري که جايي براي اختلاف باقي نمي ماند.

وي بيان کرد: روز عيد غدير روزي است که پيامبر اکرم(ص) الگوي حکومت اسلامي را تا آخر تعيين فرمودند ارزش غدير براي آن است که با اقامه ولايت يعني با رسيدن حکومت بدست صاحب حق همه اين مسائل حل شود و همه انحرافات از بين برود غدير منحصر به آن زمان نيست غدير در همه اعصار بايد باشد.

حجت الاسلام فقيهي فر تصريح کرد: روز عيد غدير آيين اسلام به تکامل نهايي رسيد زيرا بدون تعيين جانشين براي پيامبر و بدون روشن شدن آينده مسلمانان اين آئين به تکامل نمي رسيد.

گفتني است، اجراي تواشيح، اجراي برنامه توسط گروه هنري، اجراي مداحي، و همچنين اهداي جوايز به 30 نفر از جمله برنامه هاي اين جشن بود و همچنين برنامه هاي هفته ولايت از عيد قربان شروع شده و تا يکروز بعد عيد غدير ادامه دارد و بالغ بر 13 مراسم جشن شاخص در سطح شهرستان برگزار مي شود.

پنجشنبه 2 آبان 1392 - 17:37
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری