چهارشنبه 2 بهمن 1398 - 5:6
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان رضوي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري جلسه ستاد ساماندهي شئون فرهنگي چناران با محوريت غدير و محرم

جلسه ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبت هاي مذهبي چناران با محوريت برگزاري جشن غدير و همايش علمداران محرم در اداره تبليغات اسلامي چناران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي ، رئيس اداره تبليغات اسلامي چناران در اين جلسه با اشاره به آثار مثبت جلسات ستاد ساماندهي ، وظيفه اصلي ستاد را ساماندهي و آسيب شناسي مراسمات محوري شهرستان بيان كرد.

حجت الاسلام مهدوي ورود مستقيم ادارات در برگزاري مراسمات مذهبي را داراي آسيب دانست و افزود : بايد طوري فرهنگ سازي شود كه تمامي مراسمات به صورت مردمي و با استفاده از ظرفيت تشكلهاي ديني و مردمي شهرستان و با حمايت ادارات و دستگاههاي فرهنگي انجام شود .

وي همچنين تعدد ستادهاي برنامه ريزي را بدون مشخص بودن نوع برنامه اجرايي ، موجب تاخير و اخلال در برنامه ها دانست و خواستار بررسي موضوع در جلسه شوراي فرهنگ عمومي شد.

وي در پايان با اشاره به دستاوردهاي مثبت همايش علمداران محرم در سال گذشته از برگزاري اين همايش در هفتم آبان ماه سال جاري با حضور مبلغين، مبلغات و مداحان و هيئات مذهبي به منظور آمادگي معنوي و بيان نقاط قوت و آسيبهاي عزاداري با دعوت از كارشناسان استاني خبر داد .

حجت الاسلام تاجي امام جمعه چناران نيز در ادامه جلسه ضمن بيان عظمت عيد سعيد غدير خم مطالبي را در خصوص برنامه ريزي مراسمات مذهبي در شهرستان تبيين كرد و بر لزوم توجه بيشتر شعائر و مناسبتهاي ديني و مذهبي تاكيد كرد.

در پايان اين جلسه مقرر شد ، جشن محوري غدير با همكاري دستگاههاي مختلف و هيئات مذهبي شهرستان شهرستان 30 مهر ماه جاري در سالن تختي برگزار شود .

يادآور مي شود ، همايش علمداران محرم نيز هفتم آبان ماه جاري در چناران برگزار خواهد شد.

چهارشنبه 1 آبان 1392 - 14:47
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری