شنبه 21 فروردين 1400 - 18:41
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

مسئله امامت و ولايت حضرت علي(ع) يك مسئله انتصابي و انتخابي است

مديرکل تبليغات اسلامي هرمزگان در جمع کارکنان اين اداره کل ، مسئله امامت و ولايت حضرت علي(ع) را يك مسئله انتصابي و انتخابي دانست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، حجت الاسلام سيدشکرالله زندوي در مراسمي که به مناسبت عيدسعيد غدير در سالن کنفرانس اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان برگزار شد اظهار داشت: غدير نه تنها مسئله‌اي تاريخي است بلكه ريشه در آيات و روايات داشته و يكي از سنت‌هاي پيامبر(ص) بوده كه ادامه آن بستگي به مسئله غدير دارد.

حجت الاسلام زندوي، واقعه غدير را خنثي کننده توطئه دشمنان خواند و تصريح کرد: آنچه مي‏توانست همه نقشه‏هاي منافقان را يکجا خنثي، و اسلام را در چنان برهه حساسي حفظ کند، تعيين جانشين پيامبر و اعلان رسمي آن بود. غدير خم منافقان را فلج کرد و مانع اجراي نقشه‏ها و توطئه‏هاي شيطاني‏شان شد.

وي در ادامه با بيان اينکه ولايت اصلي از آن خداوند است ابراز داشت: ما شيعيان معتقديم که همه قوانين و احکام از ناحيه خداوند است. هر چيزي که در اين عالم از آن پيروي مي کنيم و به صورت احکام درآمده از سوي پروردگار است. ولايت اصلي از آن خداوند است ، ولايت پيامبر(ص) از سوي خداوند و ولايت حضرت علي(ع) نيز از جانب پيامبر و خداوند است.

زندوي با اشاره به آيه اي از قرآن کريم در اثبات ولايت حضرت علي(ع) گفت: ولي و سرپرست همه انسانها خداوند است. بعد از پيامبر(ص) ، حضرت اميرالمؤمنين علي (ع) سرپرستي مؤمنين را برعهده گرفت. خداوند در اثبات ولايت علي(ع) مي فرمايد: «آنان که ايمان آوردند و نماز را به پا داشتند و زکات دادند درحالي که در رکوع بودند» و کسي جز حضرت علي(ع) نمي تواند ولي مردم بعد از پيامبر باشد.

اين مقام مسئول با اشاره به روايتي از امام رضا(ع) مبني بر اينکه ولايت، بزرگترين نعمتي است که خداوند براي بشر عرضه داشته است تصريح کرد: امام رضا(ع) فرموده است: بزرگترين و مهم ترين نعمت و رحمت الهي براي موجودات نعمت ولايت است؛ روز قيامت از نعمتهاي داده شد از جانب خدا از همه شما مي پرسند و نعمت ولايت بزرگترين نعمت هاست.

زندوي با بيان اينکه عيد غدير در روايات اسلامي به عيدالاکبر تعبير شده است افزود: عيد سعيد غدير را مي توان به بزرگترين عيد تمام اديان الهي تعبير کرد چرا که حاصل زحمات تمام فرستادگان الهي در اين روز به نتيجه رسيده است.

مديرکل تبليغات اسلامي هرمزگان اظهار داشت: تمام پيامبران پيشين، دين خود را بر امت هاي خود عرضه داشتند اما همگي آنها نويد پيامبري را که آيين او کاملترين دين، يعني دين آخرين رسول الهي است اعلام کردند و حال آن که تلاش تمام پيامبران الهي در دين اسلام متجلي شد و پيامبر در طول 23 سال با زحمت و تلاش فراوان آن را به بار نشاند و برادري و برابري را در بين مسلمين جاري کرد.

وي همچنين افزود: در اين عالم تمام رفتار و کردار پيامبر(ص) به عنوان عملي پسنديده مورد پيروي ما انسانها قرار گرفته است. چرا که کردار و اخلاق پيامبر خداپسندانه است.

مديرکل تبليغات اسلامي هرمزگان افزود: درمقابل دين مبين اسلام که خداوند را محور اصلي معرفي مي کند معتقد است که تمام قوانين و احکام نيز از سوي خداوند متعال است مکتب امانيست که انسان محور هستند روي کار آمده و تمام مواردي که خواست انسان باشد به صورت قانون درمي آيد خواه به نفع انسان باشد يا به ضرر او. عده اي از امانيست ها معتقدند که خداوند انسان را آفريده و بعد از خلقت، او را به حال خود رها کرده است و اين اعتقادي باطل است.

چهارشنبه 1 آبان 1392 - 14:44
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری