شنبه 16 آذر 1398 - 12:6
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

سخنراني روحاني مستقر گوزلدره به مناسبت ولادت حضرت امام هادي (ع)

مسئول روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي ابهر از سخنراني روحاني مستقر روستاي گوزلدره به مناسبت ولادت حضرت امام هادي (ع) خبر داد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان، مسئول روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي ابهر روز سه شنبه 30 مهرماه با اعلام اين خبر گفت : حجت الاسلام رسول مظفري، روحاني مستقر روستاي گوزلدره به مناسبت ولادت حضرت امام هادي (ع) بعداز نماز مغرب و عشاء در محل مسجد جامع اين روستا سخنراني کرد .

وي اظهار داشت : حجت الاسلام مظفري در اين مراسم جشن و سرور، پيرامون شٱن حضرت امام جواد (ع) و موضوعاتي در خصوص تولد ايشان به بيان مطالبي پرداخته و گفت : امام ابوالحسن علي النقي هادي (ع) ملقب به امام “هادي“، دهمين پيشواي شيعيان در نيمه ذيحجه سال ۲۱۲ هجري در اطراف مدينه در محلي به نام صريا متولد شد و آن حضرت و فرزند گرامي ايشان امام حسن (ع) به عسکريين شهرت يافتند، زيرا خلفاي بني عباس آنها را از سال ۲۳۳ به سامرا (عسکر) برده و تا آخر عمر پر برکتشان در آنجا، آنها را تحت نظر قرار دادند. امام هادي (ع) به لقبهاي ديگري مانند: نقي، عالم، فقيه، امين و طيب شهرت داشت و کنيه مبارک ايشان ابوالحسن است.

وي در ادامه تصريح کرد : امام هادي (ع) داراي نفس زکيه و عزمي راسخ و همتي عالي بود که هرگز احدي از مردم را نمي توان در مقايسه با او همتا و همسان دانست.

چهارشنبه 1 آبان 1392 - 14:20
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری