شنبه 21 فروردين 1400 - 19:26
پربازديدترين اخبار از استان
چهارمحال و بختياري
  • هيچ خبري موجود نيست

کتاب بيستمين دوره طرح ملي تقويت مباني اعتقادي چاپ مي‌شود

مديرکل تبليغات اسلامي چهارمحال و بختياري از چاپ كتاب بيستمين دوره طرح ملي تقويت مباني اعتقادي و شبهه زدايي ديني خبر داد.

به گزارش روابط عمومي تبليغات اسلامي چهارمحال و بختياري، حجت‌الاسلام رحمت‌الله اروجي در نشست هماهنگي تأسيس دبيرخانه طرح ملي تقويت مباني اعتقادي و شبهه زدايي ديني با اشاره به اينكه در دين مبين اسلام بر تفكر و عقلانيت بسيار تأكيد شده است، گفت: حضرت علي(ع) در حديث گهرباري مي‌فرمايند: « يك ساعت تفكر ناب توحيدي در نزد خدا ثواب، ارزش و منزلت 70 سال عبادت بي‌تفكر را دارد» و اين حديث نشان‌دهنده اهميت موضوع تفكر و تعقل است.

وي با بيان اينكه در قرآن بر تفكر كردن در امور و كارها بسيار سفارش شده است، تصريح كرد: خداوند متعال در قرآن، انسان‌ها را بارها به تفكر و انديشيدن دعوت مي‌كند و او را با «أَفَلَا يَعْقِلُونَ» و «أَفَلَا يَتَدَبَّرُونَ» مورد خطاب قرار داده است.

اروجي تصريح کرد: افرادي که مسئوليت دبيرخانه دائمي طرح ملي تقويت مباني ديني را برعهده دارند بايد به مقوله تدبر و انديشدن بسيار توجه ويژه داشته باشند.

وي تصريح كرد: در مدت يک ماه اجراي طرح تقويت مباني اعتقادي در شهرکرد افراد بسياري براي برگزاري هرچه بهتر برنامه تلاش كردند که زحمات آنان قابل تقدير است.

حجت‌الاسلام اروجي با بيان اينكه ادارات و نهادهاي دولتي هم در اجراي اين طرح نقش مؤثري داشتند، يادآور شد: افراد و نهادهاي بسياري در اجراي طرح نقش‌آفرين بودند كه بايد از همه آن‌ها به نحو شايسته تقدير کرد.

وي از چاپ كتاب بيستمين دوره طرح تقويت مباني اعتقادي خبر داد و افزود: چند كتاب براي چاپ در مرحله ويرايش، حذف و اضافه قرار دارند و در آينده بسيار نزديك چاپ مي‌شوند و در اختيار عموم قرار خواهد گرفت.

اروجي، چاپ كتاب سخنراني استادان طرح درباره طلاب را يك كار ازشمند دانست و افزود: چاپ كتابي با عنوان آيين‌نامه طلبگي برگرفته از سخنان آيت‌الله‌العظمي نوري همداني، حجت‌الاسلام رفيعي، دهنوي، رباني گلپايگاني و ديگر استادان در حال تنظيم و چاپ است.

وي همچنين از چاپ كتاب رهاورد سفر آيت‌الله‌العظمي نوري همداني به استان چهارمحال و بختياري با همکاري جهاد دانشگاهي خبر داد و افزود: مجموعه سخنراني‌هاي آيت‌الله‌العظمي نوري همداني در مدت حضور پر خير بركتشان در استان با همکاري معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي جمع‌آوري و به چاپ مي رسد.

اروجي تصريح کرد: تهيه و گردآوري تصاوير، صوت‌ها و تصوير سخنراني استادان طرح تقويت مباني اعتقادي در دانشگاه شهركرد و مصلي اين شهرستان بر روي دو حلقه لوح فشرده به‌صورت نرم‌افزار چند رسانه‌اي از مهم‌ترين كارهاي در دستور دبيرخانه به‌شمار مي‌رود.

وي از ديدار دست‌اندركاران طرح با نماينده ولي فقيه خبر داد و افزود: در آينده نزديك نشست صميمانه‌اي بين خادمان طرح و نماينده ولي فقيه در استان برگزار مي‌شود و نظرات و پيشنهادات مجريان اين طرح بررسي مي شود.

اروجي با تأكيد بر بهره‌گيري از نيروي جوان و فعال جامعه تصريح كرد: يكي از اركان اصلي انجام كارهاي فرهنگي در يك مجموعه، وجود نيروي جوان و با نشاط در آن است.

گفتني است، نشست هماهنگي تأسيس دبيرخانه طرح ملي تقويت مباني اعتقادي و شبهه زدايي ديني، بيست و هشتم مهر برگزار شد.

چهارشنبه 1 آبان 1392 - 9:31
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری