شنبه 25 مرداد 1399 - 10:47
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

با حضور رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان البرز

سي و ششمين دوره مسابقات شهرستاني قرآن كريم در شهرك حصار خروان

سي و ششمين دوره مسابقات شهرستاني قرآن كريم با حضور امام جمعه الوند و رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان البرز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين ،سي و ششمين دوره مسابقات شهرستاني قرآن كريم با حضورحجت الاسلام علي طهماسبي امام جمعه الوند و حجت الاسلام محمد صادق جانمحمدي رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان البرز برگزار شد .

حجت الاسلام علي طهماسبي امام جمعه شهر الوند روز سه شنبه 30 مهر ماه 92 در بين قرآن آموزان ، اظهار داشت:نعمتي بالاتر از برخورداري از قرآن كريم نداريم و فردي كه از اين نعمت برخوردار باشد، از بزرگترين سرمايه معنوي كه يك انسان از آن بهره مي‌برد، برخوردار خواهد بود.

وي با بيان اينكه به فرموده روايات كسي كه دستش از قرآن تهي باشد، فقير است هر چند كه امكانات بسياري داشته باشد، افزود: پيامبر اعظم اسلام(ص) در اين خصوص مي‌فرمايند: اي فرزندم از قرائت قرآن غافل مشو و با قرآن مأنوس باش چرا كه قرآن موجب احياء قلب انسان مي‌شود و همچنين انسان را از كارهاي زشت و ظلم و تجاوز باز مي‌دارد.

امام جمعه شهر الوند خاطرنشان كرد : هر خانه‌اي كه قرآن در آن وارد شود، بسياري از ناهنجاري‌ها و آسيب‌ها از آن خانواده كم مي‌شود.

حجت‌الاسلام طهماسبي در پاسخ اين سوال كه چرا با وجود بودن قرآن در متن جامعه اسلامي، آسيب‌هاي اجتماعي و ناهنجاري وجود دارد، افزود: امروز در واقع آن‌گونه كه بايد و شايد حضور قرآن در زندگي را جدي نگرفته‌ايم و گرنه جامعه و خانواده‌اي كه در خدمت قرآن جدي باشد از خطرها مصونيت دارد.

وي گفت: خانواده‌‌اي كه انس با قرآن داشته باشند، از طهارت و پاكيزگي برخوردارند و مي‌توانند نسلي پاك و پاكيزه تحويل جامعه بدهند.

چهارشنبه 1 آبان 1392 - 9:30
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری