شنبه 21 فروردين 1400 - 19:47
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

مديرکل تبليغات اسلامي همدان:

ولايت در نگاه غدير به منزله صراط مستقيم است

مديرکل تبليغات اسلامي همدان گفت: نظام اسلامي با نگاه غدير توسط ولايت مطلقه فقيه مديريت مي شود، ولايت فقيه، حاصل تفکر فرهنگ غدير و در حقيقت ولايت در نگاه غدير به منزله صراط مستقيم است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت الاسلام علي دشتکي به مناسبت فرا رسيدن عيد سعيد غدير خم در گفتگويي اظهار داشت: در هر حرکتي که اگر بخواهيم نجاتي باشد بايد صراط مستقيم آن را بشناسيم که صراط مستقيم بشريت، ولايت است.

وي افزود: غدير و ولايت موضوع جدا از هم نيستند بلکه ولايت فقيه استمرار غدير است که انسان را به سرمنزل مقصود مي رساند.

دشتکي ادامه داد: روز غدير روز کمال دين و اتمام نعمت در سايه تداوم خط رسالت در شکل و قالب امامت است که در اين روز با صراحت از مقام ناب ولايت دفاع شد.

مديرکل تبليغات اسلامي همدان با تأکيد بر اينکه غدير مسأله اي اسلامي است، يادآور شد: غدير در محتوا و روح حقيقى خود يک موضوع تنها شيعى نيست بلکه روز غدير برخاسته از روح و مضمون حقيقى اسلام و امتداد خط همه‌ رسالت هاى الهى در طول تاريخ است.

حجت الاسلام علي دشتکي با اشاره به اينکه روز عيد غدير روز عيد ولايت است، خاطرنشان کرد: پيام اصلي غدير ولايت و حكومت است و روزى است كه مفهوم ولايت اسلامى به وسيله‌ى پيامبر اكرم(ص) مصداقي روشن و عينى پيدا كرد.

دشتکي اضافه کرد: اگر بخواهيم پيام غدير را در يک جمله بيان کنيم نحوه زندگي و چگونه زيستن بعد از پيامبر اکرم(ص) است که متأسفانه پس از رحلت ايشان اين پيام مهجور مانده و به تحريف کشيده شده است.

وي ادامه داد: امروز اگر مي بينيم در مديريت مختلف اجتماعي، سياسي و اقتصادي نابساماني و نقصاني وجود دارد اين است که پيام غدير را به خوبي تبيين نکرده ايم.

اين مقام مسئول تصريح کرد: امروزه دشمنان براي فراگير نشدن فرهنگ غدير در سطح جامعه در حال تلاش بوده به طوري که مي خواهند اين عيد بزرگ را کمرنگ کنند و ما بيش از هر زماني نيازمند الگوي غدير هستيم که بايد فرهنگ غدير و راهبردهاي نجات بخش آن را هر چه بيشتر و بهتر در جامعه احيا و واكاوي کنيم.

حجت الاسلام علي دشتکي به جايگاه ولايت فقيه در عصر غيبت اشاره کرد و افزود: بايد مسلمانان پيرو جانشين امام معصوم که همان ولي فقيه است، باشند زيرا امروز اگر نظام اسلامي در جايگاه عزت و اقتدار بين المللي قرار گرفته، وجود جايگاه و منصب ولايت فقيه در رأس نظام اسلامي و رهبري مدبرانه مقام معظم رهبري است.

چهارشنبه 1 آبان 1392 - 9:29
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری