شنبه 21 فروردين 1400 - 18:57
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

واقعه غدير بايد تبليغ و ترويج شود

مديركل تبليغات اسلامي ورئيس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان کرمان گفت: واقعه غدير خم بايد در ميان نسل‌هاي جديد تبليغ شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي کرمان، حجت‌الاسلام مهدي عرب‌پور در جلسه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان کرمان با تبريک دهه امامت و ولايت، اظهار داشت: واقعه غدير خم جريان بسيار مهم و بزرگي است که بايد بيشتر به آن پرداخته شود.

حجت الاسلام عرب پور بيان داشت: وظيفه شوراي فرهنگ عمومي است که به مسئله غدير خم براي معرفي به نسل‌هاي آينده توجه ويژه داشته باشد.

عرب‌پور افزود: اگر واقعه غدير خم بيشتر مورد تبليغ و ترويج قرار گيرد در بين جوانان شاهد اتفاقات بزرگي خواهيم بود و بزرگان ديني و علمي ما بايد در اين زمينه همت کنند.

رئيس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان کرمان تصريح کرد: بيان واقعه غدير بايد با حفظ احترام بزرگان اهل سنت و به دور از هرگونه تندروي باشد.

عرب‌پور اذعان داشت: در کتاب‌هاي روايي شيعه و سني واقعه غدير خم ثبت و ضبط شده است، با اين وجود مدتي کوتاه بعد از رحلت پيامبر (ص) همه چيز فراموش شد و مسير خلافت جهت ديگري گرفت.

مدير كل تبليغات اسلامي كرمان در پايان ابراز داشت: حضرت علي (ع) از لحاظ علم، جهاد، اخلاق و گفته پيامبر (ص) براي ولايت ايشان برتر بود، اما خط بر اين بود که ولايت به حضرت علي (ع) نرسد.

چهارشنبه 1 آبان 1392 - 9:27
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری