شنبه 16 اسفند 1399 - 15:9
پربازديدترين اخبار از استان
كهگيلويه و بويراحمد
  • هيچ خبري موجود نيست

دومين گفتمان تربيتي ويژه کودکان در گچساران برگزار شد

دومين گفتمان تربيتي ويژه کودکان به مناسبت گرامي داشت هفته ملي کودک از سوي اداره تبليغات اسلامي در مسجد امام حسين(ع) گچساران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان کهگيلويه و بوير احمد، در اين جلسه که جمعي از خانواده ها حضور داشتند.حجت الاسلام رسول رضاپور از اساتيد حوزه علميه امام صادق(ع) گچساران با گرامي داشت هفته ملي کودک بازي و سرگرمي را حق کودک دانست و گفت: بازي با سرشت کودک عجين است و يکي از نيازهاي طبيعي او به شمار مي رود، بازي بزرگترين سرگرمي کودک، به ويژه در سالهاي پيش از دبستان است.

وي در ادامه افزود: کودکان در ضمن بازي مي توانند کار بزرگترها را تقليد کنند، احساسات خود را بروز دهند و همچنين و همچنين بياموزند که چگونه عواطف و علائق خود را به موقع ابراز يا مهار کنند.

حجت الاسلام رضا پور به دستورات اسلام در زمينه تربيت کودک اشاره کرد و گفت: اسلام با توجه به اين نياز طبيعي اولاً دستور مي دهد که کودکان را تا هفت سالگي آزاد بگذاريد تا بازي کنند، همانگونه که امام صادق(ع) مي فرمايند: بگذار فرزندت تا هفت سال به بازي بپردازد و در هفت سال دوم به تأديب او همت گمار و در هفت سال سوم مراقب او باش.

رضاپور با اشاره به اين روايت از پيامبر(ص) که فرمودند: هر کس که کودکي نزد اوست، بايد براي او کودک باشد. افزود: با توجه به اين روايت ما بايد رفتارهاي کودکانه ي مناسب با کودک همبازي انجام دهيم و خود را در نقش همبازي با او در آورده و با او همزباني کنيم.

اين استاد حوزه، تعليم و تربيت را در اسلام حق کودک دانست و گفت: تعليم و تربيت در اسلام براي فرزندان به طور مستقل، مورد توجه قرار گرفته و بر آن تأکيد شده است، چنانکه در روايتي امام علي(ع) فرموده اند: حق پدر بر فرزند سه چيز است: نام نيکو براي او انتخاب کند، او را به نيکي ادب کند و به او قرآن بياموزد.

چهارشنبه 1 آبان 1392 - 9:26
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری