سه‌شنبه 21 مرداد 1399 - 16:59
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام عربي:

روحانيان پيام هاي عاشورا را به صورت کاربردي عرضه کنند

امام جمعه سرخه ضمن تاکيد بر توجه روحانيان به نياز مخاطب و زمان شناسي گفت: اين قشر تاثير گذار جامعه بايد پيام هاي عاشورا را به صورت کاربردي عرضه کنند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت الاسلام حسينعلي عربي عصر دوشنبه در مجمع علماي شهرستان سرخه که با حضور روساي ادارات در آستانه ماه محرم و الحرام در محل کانون فرهنگي تبليغي اين شهرستان برگزار شد افزود: در حديثي از رسول خدا (ص) مي خوانيم که عبادت و کار نيک در هيچ ايامي به اندازه اين ايام (ده روز اول ماه ذي الحجه) فضيلت ندارد.

وي با تاکيد بر اهميت ماه ذي الحجه افزود: ذي الحجه آخرين ماه سال هجري قمري و ماهي پر برکت است.

امام جمعه سرخه تصريح کرد: خداوند در سوره حج (آيه 28) ضمن بيان فريضه بزرگ "حج" سخن از "ايام معلومات" گفته است که مومنان بايد در آن به ياد خدا باشند و يکي از تفسيرهاي معروف "ايام معلومات" که در روايات نيز آمده است، 10 روز اول ماه ذي الحجه است.

عربي اظهار داشت: اين ماه مقدمه ماه محرم براي شناخت امام حسين (ع) بوده که ولايت او منشعب از ولايت خدا و رسول اوست.

وي پيام هاي سياسي نهضت عظيم عاشورا را يادآور شد و تصريح کرد: تبيين جايگاه رهبري شيعه و ولايت پذيري اولين پيام اين نهضت است.

مسئول کانون فرهنگي، تبليغي سرخه نيز در اين نشست مهمترين رسالت روحانيان در محرم و صفر را رساندن پيام هاي عاشورا به مردم ذکر کرد و گفت: توکل،ايثار، آزادي، تکريم انسانها، جهاد با نفس و الگوگيري از بزرگان، از جمله پيام هاي اخلاقي نهضت عاشورا هستند که بايد مد نظر روحانيان باشد.

حجت الاسلام صادق بخشي با بيان اينکه مهمترين رسالت روحانيان در اين ماه رساندن پيام هاي عاشورا به مردم است افزود: اين پيام بايد به صورت نوشتاري و گفتاري به مردم منتقل شود.

وي در خاتمه امر به معروف و نهي از منکر را از اساسي ترين اهداف عاشورا دانست و اظهار داشت: لازم است اين فريضه در ماه محرم که دهه اول آن هفته امر به معروف و نهي از منکر است در بين مردم فرهنگ سازي شود.

سه‌شنبه 30 مهر 1392 - 21:54
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری