شنبه 21 فروردين 1400 - 19:37
پربازديدترين اخبار از استان
لرستان
  • هيچ خبري موجود نيست

در روز غدير پرتوي از ولايت خدا در ميان مردم تجسم پيدا کرد

مدير کل تبليغات اسلامي لرستان ضمن تبريک فرا رسيدن عيد غدير گفت: در روز عيد غدير ولايت اسلامي يعني پرتوي از ولايت خدا در ميان مردم تجسم پيدا کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي لرستان، حجت‌الاسلام مهدوي ،مدير کل تبليغات اسلامي لرستان ضمن تبريک فرا رسيدن عيد غدير گفت :روز  « غدير »  از ديرباز در نظر خدا و پيامبرش و خاندان وحى و رسالت و توحيدگرايان و مسلمانان از ارزش و اهميت وصف ناپذير برخوردار بوده است.

وي افزود :با فرا رسيدن عيد غدير، اين واقعه بزرگ تاريخي در اسلام، دل ها متوجه يک امر مهم اعتقادي و اجتماعي و سرنوشت‌ساز در زندگي مي شود که آن، ولايت و رهبري جامعه ديني است.

وي اظهار داشت: واقعه غدير يادآور اکمال دين و اتمام حجت خداوند بر مسلمانان است که در آيات قرآن بارها مورد تاکيد قرار گرفت که پس از پيامبر، اهل بيت مطهر ايشان، زمينه ساز بهره مندي مومنان از انوار الهي باشند .

وي تصريح کرد: وقتى براى يك ملت، قضيه‌ى ولايت و حكومت حل شود، آن هم به شكلى كه در غديرخم حل شد، حقيقتاً آن روز براى آن ملت، عيد است. چون اگر بگوييم مهمترين و حساسترين مسأله‌ى هر ملتى، همين مسأله‌ى حكومت و ولايت و مديريت و حاكميتِ والاى بر آن جامعه است، اين تعيين‌كننده‌ترين مسأله براى آن ملت است.

حجت الاسلام مهدوي در پايان سخنان خود گفت :روز عيد غدير، ولايت اسلامي - يعني رشحه و پرتوي از ولايت خدا در ميان مردم - تجسم پيدا کرد و اين‏چنين بود که دين کامل شد، بدون تعيين و تبيين اين مسأله، دين واقعاً ناقص مي‏ماند و به همين خاطر بود که نعمت اسلام بر مردم تمام شد. مسأله ولايت در اسلام، اين‏طور مسأله‏‌اي است.

سه‌شنبه 30 مهر 1392 - 9:18
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری