پنجشنبه 2 بهمن 1399 - 14:29
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير کل تبليغات اسلامي قزوين:

روحانيون انديشه ولايت را به عنوان کليدي‌ترين محور تفکر شيعي به شکلي شايسته در جامعه مطرح کنند

مدير کل تبليغات اسلامي قزوين گفت:روحانيون موظف هستند در فرصت‌هايي مثل غدير، انديشه ولايت را به عنوان کليدي‌ترين محور تفکر شيعي به شکلي شايسته در جامعه مطرح کنند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين حجت‌الاسلام علي نعمت‌الهي مديرکل تبليغات اسلامي استان قزوين 28 مهر 92 در ديدار با جمعي از روحانيان استان به مسأله تبليغ دين در جامعه اشاره کرد و با بيان اين که روحانيت در خط مقدم اين عرصه خطير قرار دارد، گفت: کارنامه روحانيت آگاه و بصير در عرصه تبليغ دين کاملاً روشن است.

مدير کل تبليغات اسلامي قزوين با اشاره به اين که خوشبختانه در نظام مقدس جمهوري اسلامي زمينه براي ترويج مباني ديني در سطح جامعه به خوبي فراهم است، خاطر نشان کرد: بايد از فرصت به وجود آمده در جهت نهادينه‌ کردن فرهنگ ناب اسلامي استفاده کنيم.

حجت الاسلام نعمت الهي در ادامه سخنان خود گفت: تبليغ ديني نيازمند ابزار و شرايط خاصي است، در يک تبليغ درست و صحيح بايد به چهار رکن پيام دهنده، پيام گيرنده، محتواي پيام و ابزار پيام توجه ويژه اي داشت تا بتوانيم بر روي مخاطب تأثير مثبتي بگذاريم.

وي با اشاره به اين که روحانيون به عنوان انتقال دهنده پيام ديني وظيفه سنگيني بر عهده دارند، گفت: رفتار و کردار يک مبلغ بايد به گونه‌اي باشد که سخنان او تأثير‌گذاري مناسبي داشته باشد.

مدير کل تبليغات اسلامي قزوين با تأکيد بر اينکه مبلغان به عنوان سفيران عرصه تبليغ احکام ديني بايد با ترويج احکام اسلامي ارزش‌هاي ناب شريعت محمدي(ص) را در جامعه گسترش دهند، گفت: جامعه در هر زماني نيازمند آموختن مباني ديني است و اين مسأله در طول تاريخ وجود داشته است.

حجت الاسلام نعمت الهي افزود: روحانيت موظف است در فرصت‌هايي مثل غدير، انديشه ولايت را به عنوان کليدي‌ترين محور تفکر شيعي به شکلي شايسته در جامعه مطرح کند.

مدير کل تبليغات اسلامي قزوين با اشاره به عيد سعيد غدير خم خاطر نشان کرد: مسأله ولايت محصول تلاش ساليان سال بوده و بر ما واجب است که با تشريح و تبيين دقيق و عميق ، زمينه تقويت بيشتر آنرا فراهم کنيم.

حجت‌الاسلام نعمت‌الهي در ادامه بيان کرد: انقلاب شکوهمند اسلامي، ماحصل مجاهدت‌ها و شهادت‌ها است و اين تفکر بالنده، پويا و احيا گر شيعي، همواره در کانون حملات دشمن بوده است و بررسي روند تاريخي آن نيز گوياي اين واقعيت است.

وي در ادامه اظهار داشت: با تبلور و درخشش انقلاب اسلامي که به عنوان يک مدل حکومتي موفق با تلفيق معنويت در کنار ماديت است، هجمه ها و حملات دشمنان هم به صورت هدفمند و طراحي شده شدت گرفت. و دشمن همه امکانات و ظرفيت موجود را به کار گرفته تا کفر و اسلام ستيزي خود را اثبات کند. لذا مبلغان ديني به عنوان کساني که مي خواهند از حدود و ثغور فرهنگ ديني مرزباني کنند بايد با مسلح کردن خود به اطلاعات روز و آميختن آن با هنر پاسخگويي به شبهات، انديشه هاي اسلامي را تقويت و گسترش دهند.

وي ادامه داد: در همين راستا ضرورت دارد تعامل ميان روحانيان مستقر و طرح هجرت روز به‌ روز بيشتر شود که برگزاري اين نشست ها و همايش ها باعث برقراري مراودات بيشتر و تبادل انديشه ها و آراء علما و انديشمندان مي‌شود.

سه‌شنبه 30 مهر 1392 - 8:5
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری