شنبه 16 اسفند 1399 - 14:10
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري جشن ولادت امام علي النقي (عليه السلام) در شهر داران

همزمان با شب ولادت امام هادي (عليه السلام) مراسم جشني در مسجد صاحب الزمان(عج) شهر داران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، مراسم جشن به مناسبت ولادت حضرت امام علي النقي(عليه السلام) با حضور ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت(عليهم السلام) در مسجد صاحب الزمان(عج) شهر داران برگزار شد.

در اين مراسم حجت الاسلام يزدانبخش قاسمي رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان فريدن ضمن تبريک ولادت امام هادي (عليه السلام) گفت : مردم از ديدگاه امام هادي (عليه السلام) به سه دسته مارغين ، لاحقين و زاهقين تقسيم مي شوند.

وي افزود: امام هادي (عليه السلام) در زيارت جامعه کبيره که عالي ترين متن امام شناسي است رابطه مردم و اهل بيت را به سه گونه بيان کرده و نتيجه هر کدام را مشخص مي نمايد.

حجت الاسلام قاسمي در ادامه با اشاره به فرازي از زيارت جامعه کبيره افزود: "فالراغب عنکم مارق ،اللازم لکم لاحق والمقصه في حقکم زاهق" خروج از دين نتيجه اعتراض از اهل بيت (عليهم السلام) و محو و نابودي نتيجه کوتاهي در حق ايشان است و تنها راه نجات، ملازمت با آنها مي باشد .

وي در ادامه به ابعاد ملازمت اشاره کرد و اظهار داشت: ملازمت در چند بعد (احساسي ،اعتقادي ، اقتصادي ، رفتاري و...) قابل ترسيم است وعالي ترين و زيربنايي ترين ملازمت ،ملازمت اعتقادي است رو راه تشخيص ميزان ملازمت عرضه اعتقادات بر ائمه اطهار (عليهم السلام) است.

گفتني است اين جشن به همت هيئت فرهنگي ،مذهبي خاتم الانبياء (صلي الله عليه وآله) شهر داران برگزار شد.

دوشنبه 29 مهر 1392 - 13:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری