جمعه 3 بهمن 1399 - 14:18
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

تمجيد رهبر معظم انقلاب از کتاب«براي تاريخ مي‌گويم» رفيقدوست

محسن رفيقدوست ؛ راوي کتاب «براي تاريخ مي‌گويم» ضمن اشاره به ديدار خود با رهبر معظم انقلاب اسلامي گفت : ايشان فرمودند که خاطرات شما هم شيرين روايت شده و هم خوب نوشته شده است.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي ،‌ محسن رفيق‌دوست دراينباره گفت :‌ در ديداري که خدمت مقام معظم رهبري رسيده بودم به بنده گفتند که خاطرات شما هم شيرين روايت شده و هم خوب نوشته شده است.مقام معظم رهبري در اين ديدار به من پيشنهاد کردند که کتاب همراه با لوح فشرده‌اي که همراه با صداي راوي است، منتشر شود زيرا ايشان اين شيوه را روشي مرسوم در دنيا مي‌دانند که خواننده لحن راوي را نيز مي‌شنود.

براساس اين گزارش علاميان نويسنده کتاب، نگارش اين خاطرات را از سال 87 آغاز کرده و ساختار کتاب براساس پرسش‌هايي است که نويسنده از رفيقدوست پرسيده و اين سئوالات بر اساس توالي زماني انتخاب شده است.کتاب «براي تاريخ مي‌گويم» از مقطع ورود حضرت امام(ره) در 12 بهمن که رفيق‌دوست راننده بليزر امام(ره) بود، آغاز و در ادامه حوادث دهه اول انقلاب و جنگ تحميلي از زبان وي نقل مي‌شود.رفيقدوست به اين دليل که پايه‌گذار سپاه است و بعد از آن مسئول تدارکات جنگ بوده، به‌عنوان يکي از شخصيت‌هاي مهم در اين ايام به حساب مي‌آيد.

مهمترين فعاليت رفيقدوست به زماني بازمي‌گردد که به‌عنوان مسئول تدارکات سپاه در طي جنگ تحميلي خدمت مي‌کند.بسياري از ناگفته‌ها در اين اثر بازگو شده است. بسياري از پرسش‌هايي که در آن زمان وجود داشته و تاکنون مطرح نشده است، در گفت‌وگو با رفيق‌دوست آمده که وي پاسخ هاي مستدل و صريحي را به رويدادهاي تاريخي داشته است.

گفتني است، محسن رفيقدوست در نشستي که توسط سوره مهر در نمايشگاه کتاب امسال منعقد شده بود خاطر نشان کرد، علي لاريجاني؛ رييس مجلس شوراي اسلامي گفته که 90درصد خاطرات کتاب براي من نيز تازگي داشته است.

دوشنبه 29 مهر 1392 - 13:14
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری