شنبه 9 اسفند 1399 - 4:39
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

تشکيل جلسه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي در بندرعباس

ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي با حضور معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان و جمعي از کارشناسان فرهنگي اين اداره کل در بندرعباس تشکيل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، در جلسه فوق که در دفتر حجت الاسلام علي اکبر انصاري راد معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان تشکيل شد برنامه هاي اجرايي عفاف و حجاب بر اساس محورهاي يازده گانه ابلاغي مورد بررسي قرار گرفت.

حجت الاسلام انصاري رادضمن تبريک هفته ولايت و عيد سعيد غدير و با اشاره به تاثير حجاب و عفاف بر کاهش آسيب اجتماعي افزود: حجاب به معنا پوشش بيروني و عفاف به معنا پوشش دروني ، اين دو عامل باعث سلامت جامعه است و در صورت نبود اين دو موجب به وجود آمدن مشکلات و اثرات مخرب زيادي درجامعه خواهد شد.

حجت الاسلام انصاري راد گفت: حجاب به عنوان يک خواسته فطري است که محدود به اسلام نيست. خالق بشر که بر تماي اسرار و رموز آفرينش، عالم خبير است، زيبايي، امنيت، رشد و تعالي انسان ها به خصوص زن را در عفاف و حجاب دانسته است.

وي در ادامه افزود: مسأله حجاب که يک دستور ديني است از مسائل مهم جامعه ماست و با بسياري از مسائل پيوند خورده و داراي ابعاد سياسي، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي است.

انصاري راد در پايان اين جلسه، دستورالعمل محورهاي يازده گانه تشريح کرد و سپس وظايف هر يک از اعضاء تعيين و مسئولين کميته هاي تخصصي مشخص شد.

هريک از کارشناسان فرهنگي نيز نقطه نظرات خود را بيان کردند. تکثير دستورالعمل محورهاي يازده گانه و توزيع بين کارشناسان فرهنگي، تشکيل جلسات منظم ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي به صورت فصلي و ماهانه از جمله مصوبات اين جلسه بود.

دوشنبه 29 مهر 1392 - 12:5
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری