جمعه 9 اسفند 1398 - 21:48
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري همايش نشاط در خانواده هاي شاهين شهري

دکتر اميرحسين بانکي در همايش نشاط در خانواده که عصر روز پنجشنبه در تالار شيخ بهايي برگزار شد، با اشاره به اينکه خانواده سلول بنيادي و حقيقي پيکر جامعه است که سلامت آن سلامت روحي و رشد فکري جامعه را در پي دارد گفت : زندگي يک جريان دو سويه است که يکطرف مشکلات ، نگراني ها و فشارها قرار دارد و سوي ديگر آن لذت ، پيشرفت و نشاط است که در سايه روابط صحيح و نشاط آفرين پايدار مي گردد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان ، بانکي در اين همايش مودت و رحمت در خانواده را دو هديه الهي برشمرد که بايد نسبت به آن شاکر بود و با ظرافت از آن مراقبت نمود تا به نشاط معنوي در زندگي مشترک رسيد .

وي همچنين گفت: خداوند مودت و رحمت را براي زن و شوهر جعل کرده تا آرامش آنها را ضمانت کند ، حال اگر هر يک از ما ، کانون اين مودت و رحمت باشيم و براي ظهور آن بر ديگري پيشي گيريم ، خود را در جايگاه جعل الهي قرار داده ايم و سهم بيشتري از مظهريت و تجلي الهي دريافت خواهيم کرد .

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت : اصولاً مرد در کشاکش زندگي احتياج به آرامش دارد تا بتواند راه را ادامه دهد و آن وقتي است که در محيطي سرشار از محبت و عواطف خانوادگي قرار بگيرد . کمااينکه زنان نيز در زندگي به تلاطم برخورد مي کنند و چون روح ظريف تري دارند بايد دامنه آسايش آنها با تکيه به شوهر تضمين شود .

اميرحسين بانکي افزود : براي ايجاد مودت در زندگي از ابراز علاقه به همسر ابا نکنيد و همسر خود را بخاطر خودش و نه بخاطر مقام و موقعيت او دوست داشته باشيد .

دکتر بانکي همچنين عفو کردن، جبران مافات، هديه دادن، دوري از خودخواهي را از ديگر عوامل ايجاد مودت در زندگي مشترک و در نتيجه نشاط در خانواده بيان کرد .

حضور تعداد کثيري از شهروندان و چند تن از مسئولين از نکات قابل ذکر اين همايش بود .

دوشنبه 29 مهر 1392 - 12:4
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری