دوشنبه 4 تير 1397 - 4:57
پربازديدترين اخبار از استان
فارس
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري گفتمان ديني جوان«آموزش خانواده» درخنج

گفتمان ديني جوان «آموزش خانواده» با حضور و سخنراني حجت الاسلام قاسم اسلامي نسب رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان خنج برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس، كلاس آموزش گروهي ويژه دختران درآستانه ازدواج به منظور افزايش آگاهي و بينش ديني، يادگيري مهارتهاي زندگي و کنترل آسيبهاي اجتماعي در بخشهاي اعتقادي و احکام فرهنگي و اجتماعي و مهارت هاي زندگي و خانوادگي به همت واحد فرهنگي كميته امداد شهرستان خنج با حضور و سخنراني حجت الاسلام قاسم اسلامي نسب رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان خنج برگزارشد .

در اين دوره آموزشي كه دختران جوان در آستانه تشكيل زندگي مشترك حضور داشتند حجت الاسلام اسلامي نسب گفت: پيوند ازدواج مقدس ترين پيوندها و تعهدها در زندگي يك انسان مسلمان است.

وي درادامه با تشويق اسلام به امر مقدس ازدواج افزودند: دراسلام با ازدواج زمينه كمال ديني درانسان فراهم ميگردد و در روايت وارد شده است كه دوسوم ازدين انسان از دستبرد شيطان و هواي نفس با امرازدواج درامان مي ماند.

وي درادامه با تشريح عواملي كه موجب استحكام خانواده و پيمان مقدس ازدواج ميشود يادآور شد يكى از راههاى استحكام بنيان خانواده ، توجه به ارتباط كلامى است سخنان عاطفى و بهره‏ گيرى از كلمات زيبا ،دلنشين و جذاب است كه رسول خدا (ص) دراين باره مي فرمايد: محبت دروني خودتان را نسبت به شريك زندگي خود ابرازكنيد و بگوييد كه او را دوست داريد .

وي در ادامه يادآور شدند: به همسرتان به عنوان شريك زندگي نگاه كنيد نه به عنوان خدمتكار يا نان آور و يا هر عنوان ديگري تا زندگي براي شما شيرين ترشود.

وي درادامه تاكيد كردند بر هر مرد و زن جواني لازم است با مطالعه كتابهايي كه درباره آيين همسرداري نوشته شده است نسبت به افزايش آگاهي خود در مسائل مختلف زندگي تلاش كنند و همين آگاهي موجب برطرف كردن برخي از اختلافات ابتدايي زندگي مي شود.

درپايان اين مراسم آموزشي حجت الاسلام اسلامي نسب به سوالات پرسش كنندگان پاسخ دادند.

دوشنبه 29 مهر 1392 - 11:2
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری