يكشنبه 28 دی 1399 - 20:27
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

ديدار مدير کل امور مؤسسات سازمان دارالقرآن با مديرکل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي

مدير کل امور مؤسسات سازمان دارالقرآن الکريم به منظور پيگيري مسائل و مشکلات مؤسسات و مراکز قرآني استان خراسان جنوبي، با مدير کل تبليغات اسلامي اين استان ديدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حسين بهبودي مدير کل امور مؤسسات سازمان دارالقرآن در اين ديدار، گزارشي از بازديد از مؤسسات قرآني استان و انتظارات و پيشنهادات اين مراکز از سازمان تبليغات اسلامي، ارايه کرد.

وي با اشاره به برخي نقاط قوت فعاليت هاي قرآني در استان، گفت: خوشبختانه مؤسسات قرآني قدرتمندي مانند مجمع قاريان و حافظان بيرجند و قاين و مؤسسه نورالثقلين فردوس در استان خراسان جنوبي وجود دارد که مايه اميدواري است.

وي همچنين با اشاره به ايجاد بانک اطلاعاتي قرآني در دارالقرآن اداره کل تبليغات اسلامي استان، ضمن قدرداني از اين اقدام، اين بانک اطلاعاتي را بسيار ارزشمند و کم نظير توصيف کرد و خواستار استفاده و بهره برداري مفيد از اين اطلاعات شد.

بهبودي همچنين از تعامل ارزنده مسئولين دارالقرآن خراسان جنوبي با اساتيد پيشکسوت استان قدرداني و اذعان کرد: اين تعامل بايد روز به روز بيشتر شود.

مدير کل امور مؤسسات سازمان دارالقرآن، برگزاري محافل و کرسي هاي تلاوت قرآن را نشان از علاقمندي مردم اين استان به ساحت مقدس قرآن کريم دانست و افزود: کلاس هاي قرآني خوبي در اين استان برگزار مي شود و حضور چشمگير حافظان و قاريان نيز در اين کلاس ها، بسيار ارزشمند است و بايد بهره گيري مفيدي از اين ظرفيت بزرگ صورت گيرد.

وي، واسپاري طرح هاي اجرايي به مؤسسات و مراکز قرآني را، يکي از اقدامات سازنده دارالقرآن الکريم اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي عنوان کرد و افزود: فعاليت خانه هاي قرآن روستايي هم از جهت کمي و هم از جهت گستره کاري در سطح استان، جاي قدرداني دارد.

بهبودي، تشکل هاي قرآني را بازوان اجرايي خوبي براي سازمان تبليغات اسلامي عنوان کرد و افزود: معدل تشکل هاي قرآني در استان خوب است اما اين تعداد به نسبت جمعيت استان، بايد بيشتر شود.

مدير کل امور مؤسسات سازمان دارالقرآن، همچنين خواستار برگزاري دوره هاي توجيهي ويژه مديران مؤسسات، اختصاص به موقع اعتبارات به دارالقرآن و واگذاري امکانات به مراکز قرآني استان شد.

دوشنبه 29 مهر 1392 - 10:16
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری