يكشنبه 3 شهريور 1398 - 11:32
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

در همايش کودک و نيايش عنوان شد؛

دوران کودکي بهترين دوره براي پذيرش تعاليم قرآني است

مبلغه شهرستان پارس آباد گفت: دوران کودکي بهترين دوره براي پذيرش تعاليم قرآني است و تاثير آموزش هاي ديني در اين دوران بيشتر مي باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، منظر فلاح از مبلغات حوزوي پارس آباد در همايش کودک و نيايش در سخناني دوران کودکي را فرصتي طلايي براي شکل گيري شخصيت کودکان دانست و گفت: کودکان در اين مرحله از زندگي، براي پذيرش تعاليم الهي و قرآني قابليت بالائي دارند و دعاي شان مستجاب است، خدا را دوست دارند و خدايشان نيز آنان را دوست دارد.

وي گفت: برخي افراد عبادت و نماز کودکان را براي آنان به منزله سرگرمي دانسته و آن را فاقد ثواب و اجر الهي مي دانند در حالي که چنين نيست و قطعا عبادت در کودکي حسناتي را به دنبال دارد.

فلاح افزود: انجام عبادت در کودک موجب ملکه شدن آن ها مي شود و باعث مي شود که در دوران بزرگسالي عبادت را به آساني و به خوبي انجام دهند اما آنان که هنگام بلوغ نماز را آغاز نکرده و عبادتي انجام نداده اند بعد از بلوغ انجام اين کار براي آنها بسيار دشوار خواهد بود.

وي اظهار داشت: نماز انسان را از بدي ها و زشتي ها دور مي کند و به سوي اعمال نيک و خوبي ها و خوشي ها هدايت مي کند.

فلاح ادامه داشت: نماز رمز دست يافتن به رستگاري است و اگر انسان ها نماز بخوانند خدا درهاي رحمت و برکت را از آسمان ها و زمين بر آنها گشوده مي سازد، نماز رمز همه اين گشايش ها و برکت هاست و مددکار انسان در شرايط سخت محسوب مي شود.

گفتني است، در اين همايش به سوالات دانش آموزان در خصوص مسائل ديني و قرآني پاسخ داده شد.

دوشنبه 29 مهر 1392 - 10:0
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری