يكشنبه 28 دی 1399 - 20:29
پربازديدترين اخبار از استان
خوزستان
  • هيچ خبري موجود نيست

دفاع از حريم ولايت فقيه و دوري از گناه سرلوحه تمام وصاياي شهداء است

رئيس اداره تبليغات اسلامي انديمشک در اجتماع عظيم مردم اين شهرستان که به‌مناسبت برگزاري دعاي عرفه در جوار بارگاه ملکوتي شهداي گمنام گردهم آمده بودند، گفت: دفاع از حريم ولايت فقيه و دوري از گناه سرلوحه تمام وصاياي شهداست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خوزستان، حجت‌الاسلام سعيد عليپور، در اجتماع عظيم مردم اين شهرستان که به‌مناسبت برگزاري دعاي عرفه در جوار بارگاه ملکوتي شهداي گمنام گردهم آمده بودند، گفت: روز عرفه فرصتي مغتنم براي بازگشت به معنويت و رسيدن به مقام قرب الهي است.

رئيس اداره تبليغات اسلامي انديمشک بيان داشت: در فرازهاي مختلف دعاي عرفه مطالبي عالي همانند شناخت خداوند، بيان صفات حضرت حقّ(جلّ و علي)، تجديد عهد و پيمان با پروردگار، شناخت پيامبران، توجه به آخرت، سير انديشه در آفاق جهان و يادآوري نعمت‎ها بيکران الهي بر انسان و حمد و سپاس خداوند بر آن نعمت‎هاست.

وي تصريح کرد: بحث امام شناسي يکي از مباحث بسيار مهمي است که در دعاي عرفه به آن اشاره شده، از آنجايي که انسان نمي‌تواند بدون راهنما به کمال و هدف نهايي که همانا قرب الهي است، دست يابد، از اين براي خداوند انبياء و ائمه معصومين را فرستاده است.

حجت‌الاسلام سعيد عليپور با اشاره به پيروزي‌هاي متعدد رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس گفت: رمز موفقيت امام راحل و رزمندگان اسلام، همين مراسم معنوي دعا و مناجات با خدا بود که با تقويت کردن روحيه ايمان خويش توأم با دشمن شناسي و طرح و برنامه تمام زورگويان عالم که پشت سر صدام ملعون پنهان شده بودند را به زانو درآوردند.

وي تأکيد کرد: در سرلوحه ي تمام وصاياي شهداء دو مطلب مهم وجود داشت" يکي انجام واجبات و دوري از گناه و ديگري پشيباني از ولايت فقيه" و همه ما بايد عامل به وصاياي آنان باشيم.

گفتي است، مراسم دعاي روح بخش عرفه به همّت اداره تبليغات اسلامي انديمشک هرساله بصورت محوري درجوار بارگاه ملکوتي شهداي گمنام و با حضور پرشور مردم غيور انديمشک برگزار مي شود.

يكشنبه 28 مهر 1392 - 15:0
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری