شنبه 9 اسفند 1399 - 4:33
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير کل تبليغات اسلامي قزوين:

غدير روز حماسه جاويد، روز ولايت، روز امامت، روز وصايت، روز تکميل دين و بيان حق است

مدير کل تبليغات اسلامي قزوين گفت :غدير روز حماسه جاويد، روز ولايت، روز امامت، روز وصايت، روز تکميل دين و بيان حق است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين ،حجت الاسلام علي نعمت الهي مدير کل تبليغات اسلامي قزوين 28 مهر 92در گفتگويي به تبيين واقعه عظيم غدير پرداخت و گفت: خط سير رهبري در اسلام همزمان با واقعه غدير به صورت کامل و رسمي از سوي پيامبر گرامي اسلام (ص) ترسيم و تبيين شد.

وي با بيان اينکه پيام عظيم پيامبر گرامي اسلام در واقعه غدير الهام بخش جوامع انساني است، افزود: غدير در آسمان، عهد معبود و در زمين، ميثاق مأخوذ و جمع مشهود، عيد آل محمد (ص) و اظهار سرّ مکنون الهي است که در آن وظيفه خطير هدايت مسلمانان و بشريت از نبوت به ولايت رسيد.

مدير کل تبليغات اسلامي قزوين با تأکيد بر اينکه غدير يک تفکر، نشانه و رمزي است که از تداوم خط نبوت حکايت مي‌کند، ادامه داد: پيام بنيادين غدير حاکميت معارف علوي و سياست برخاسته از ولايت بر پهناي هستي است.

حجت الاسلام نعمت الهي با اشاره به اينکه غدير نقطه تلاقي کاروان رسالت با طلايه داران امامت است، تصريح کرد: غدير همچون چشمه‌اي است که تا پايان هستي مي‌جوشد، کوثري است که فنا بر نمي‌دارد، افقي بي‌کرانه و خورشيدي عالم‌تاب است.

وي ادامه داد: غدير روز حماسه جاويد، روز ولايت، روز امامت، روز وصايت، روز تکميل دين و بيان حق است و اين واقعه عظيم اسلام، روز رسيدن به حق و حقيقت است.

مديرکل تبليغات اسلامي قزوين با تأکيد بر اين که پيام غدير بايد در همه عالم فراگير شود، افزود: پاسداري و درک غدير مانع از رخداد وقايعي نظير عاشورا و غربت ولايت خواهد شد.

وي با بيان اينکه بها دادن به غدير، اداي احترام به تکميل دين و اتمام نعمت و کاشتن بذر ولايت در جان ها است، تصريح کرد: درک صحيح غدير موجب روشن شدن مسير حرکت انسان به سوي سعادت و کمال و رهايي از ظلمت مي شود.

مدير کل تبليغات اسلامي قزوين از واقعه غدير به عنوان ارزشمند ترين خاستگاه جامعه اسلامي ياد کرد و گفت: مفهوم واقعي غدير بايد شاکله همه فعاليت هاي ديني و فرهنگي قرار گيرد.

حجت الاسلام نعمت الهي با اشاره به اينکه به برکت پيروزي انقلاب اسلامي، امروز غدير در عرصه جهاني نيز در حال نهادينه شدن است، خاطر نشان کرد: بايد از ظرفيت هاي موجود در کشور به منظور بسط و گسترش هر چه بيشتر فرهنگ غدير در آن سوي مرزهاي جغرافيايي بهره گيريم.

وي فرهنگ غدير را حلّال همه مشکلات و ناهنجاري‌هاي جامعه بشري دانست و تصريح کرد: اگر مفهوم متعالي و ارزشمند غدير در جهان امروز به عنوان يک فرهنگ و گفتمان نهادينه شود بشريت به سعادت و تعالي حقيقي دست خواهد يافت.

حجت الاسلام نعمت الهي با تأکيد بر اينکه امروز بايد در سايه فرهنگ غدير در جهت وحدت امت اسلامي گام برداريم، خاطر نشان کرد: دشمنان اسلام تلاش مي کنند با سوء استفاده از برخي مسائل، زمينه جدايي و تفرقه امت اسلام را فراهم کنند.

مدير کل تبليغات اسلامي قزوين ادامه داد: با پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي به رهبري امام راحل(ره)، اسلام، رسالت، ولايت و غدير تجديد حيات يافت و با تداوم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي(مدظله) اين مکتب حيات بخش چنان با عظمت و عزت در جهان معرفي شد که در طول تاريخ اسلام بي نظير است.

يكشنبه 28 مهر 1392 - 14:39
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری