شنبه 25 مرداد 1399 - 9:40
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام سروستاني:

تبيين فلسفه قيام عاشورا رسالت مهم ستاد شئون فرهنگي است

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر در جلسه ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبت هاي ديني استان گفت: تبيين فلسفه قيام عاشورا رسالت مهم ستاد شئون فرهنگي است.

به گزارش روابط عمومي تبليغات اسلامي استان بوشهر، در اين نشست ابتدا ، مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر نقش ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در نوآوري و تبليغ سبک هاي مناسب با شئون مراسم مذهبي و برنامه ريزي جهت ارتقاء راهکارهاي تقويت و توسعه فرهنگ ديني در جامعه را نقشي مهم و ارزشمند عنوان کرد.

حجت الاسلام عبدالرضا سروستاني اظهار داشت: تبيين و تشريح فلسفه و ضرورت نقش تاريخي قيام عاشورا از جمله وظائف اين ستاد است و در واقع اين ستاد سياستگذاري شئون ديني در جامعه را به عهده خواهد داشت.

در ادامه اين جلسه نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به ضرورت فرهنگي و ارائه نقشه راه در حوزه مباحث ديني در استان اظهار داشت: اهميت استان بوشهر و نقش تاثيرگذار مباحث فرهنگي و مذهبي در تحولات جنوب ايران بر هيچکس پوشيده نيست.

آيت الله غلامعلي صفايي بوشهري ادامه داد: تهيه نقشه راه فرهنگي و اطلس جامع مذهبي با استفاده از کارهاي پژوهشي مي تواند موجب رشد توسعه فرهنگ اصيل مذهبي در استان شود.

وي در ادامه اين جلسه که 23 مهر 92 در دفتر نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر برگزار شد، با اشاره به اهميت غدير و نقش آن در جامعه افزود: سبک زندگي اسلامي و ترويج آن در جامعه بايد به عنوان يکي از اهداف تمامي کارهاي فرهنگي در جامعه به شمار آيد.

يكشنبه 28 مهر 1392 - 14:29
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری